Ugrás a tartalomra

Egy perc Miskolc

Létrehozva
A mai nap legérdekesebb helyi hírei.

 

Közgyűlés

Ülésezett Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlése. A Velünk a Város frakció kiáll a tanárok helyzetének mielőbbi javítása mellett, erről egy szolidaritási nyilatkozatot terjesztettek be a májusi közgyűlési ülésre, kérve a képviselőket, hogy támogassák az ügyet, ezzel országosan is példát adva a többi településnek. A grémium további húsz javaslatot tárgyalt.

Összbírói értekezlet

Sikeresen zárta a 2022-es évet a Miskolci Törvényszék. A bíróságokon több mint 78 ezer ügy került befejezésre és csökkent a 2 éven túl húzódó perek száma. Ez a megalapozott és időszerű ítélkezés mellett annak is köszönhető, hogy országszerte kevesebb ügy érkezett a bíróságokra. Az összbírói értekezleten ezúttal is összegezték az elmúlt év teljesítményét és elismeréseket, díjakat is átadtak.

Irattár az iskolából

Új funkciót kap a Debreczeni Márton Szakképző Iskola perecesi épülete. Ide költöztetik a polgármesteri hivatal elmúlt évtizedekben összegyűlt iratanyagát. A lelendő levéltár helyiségeit Ignácz Dávid, Miskolc jegyzője, és Bazin Levente a választókerület önkormányzati képviselője mutatta be a sajtónak.

Ez is érdekelhet

Takács Péter Fotó: DVTK
DVTK: Vignjevicet elküldték, Takácsot megbízták
MiskolcSport
Edzőváltás történt éjszaka a DVTK labdarúgócsapatánál. A vezetőedző ment, az eddigi asszisztensedző előre lépett a már kiesett DVTK együttesénél.
Képgaléria
DVTK - DVSC 0-5 (0-2)
Eldőlt, búcsúzik az NB I-től a DVTK
MiskolcSport
A DVTK ötgólos vereséget szenvedett. A Debreceni VSC nyert a DVTK vendégeként.
Elverték a piros-fehéreket
MiskolcSport
Kézilabda: férfi NB I/B, 25. forduló: védőmunkájuk nulla volt.
Veszített a Vasút
MiskolcSport
Labdarúgás, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztály, 24. forduló: kikaptak a zöld-fehérek.