Ugrás a tartalomra

Szivárog a víz a Csabai kapui vasúti felüljárónál, a MIVÍZ dolgozik a hibahely behatárolásán

Létrehozva
A vasúti felüljáró előtt található támfalból szivárog a víz, ez amiatt lehet, hogy meghibásodhatott a Tapolcai úton haladó ivóvízvezeték. A hiba elhárítása az átlagos csőtörésekhez képes sokkal több időt vesz igénybe - közölte a MIVÍZ Kft. pénteken.
mivíz

Az elmúlt időszakban megszaporodott a MIVÍZ-hez érkező bejelentések száma a szivárgás miatt. A szolgáltató szerint a Tapolcai úti ivóvízvezetéken feltételezhetően egy rejtett szivárgás alakulhatott ki, amelynek a pontos helye nagyon nehezen behatárolható.

A hibahely minél pontosabb meghatározása érdekében a cég folyamatosan, nappal és éjszaka is végez műszeres méréseket. A forgalommal járó zajok és talajrezgések mellett azonban a szintkülönbség is megnehezíti a kapott mérési eredmények kiértékelését. Tovább nehezíti a hibahely helyszíni mérésekkel történő beazonosítását, hogy a Tapolcai úton jelentős az autósforgalom.

A MIVÍZ közölte: amennyiben nem tudják pontosan behatárolni a hibahelyet, úgy a hosszadalmasabban elvégezhető hibajavítás miatt akár egy alternatív, terelő útvonal biztosítása válhat szükségessé a Középszer utca felé.

- Azaz ebben az esetben komolyabb, átmeneti változások válhatnak szükségessé a forgalomban - tették hozzá.
 
Az tehát a szolgáltató célja, hogy a hibahely meghatározása után minél hamarabb elindítsa és befejezze a földmunkával járó hibaelhárítást, melynek pontos időpontjáról az érintett lakosságot, az arra közlekedőket előre értesíteni fogja.

A vállalat addig is kéri az érintett lakosság és az arra közlekedők türelmét és megértését. 

Ez is érdekelhet

Kampányakkordok békére hangolva: újra Miskolcon járt a Fidelitas
MiskolcBelföld
"A jövőnk a béke!” mottóval rendezett Civil Akadémiát csütörtök este a Civil Összefogás Fórum (CÖF) miskolci klubja.
Kvaterka - Margit Pince
Új lendületet kap az Avasi Kvaterka
MiskolcKultúra
Az Avasi Kvaterka idén sport- és egészségtudatos programokkal bővül. A szervezők célja, hogy a közösségi élmény mellett az aktív életmódot és az Avas értékeit is erősítsék.
Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.