Ugrás a tartalomra

Óvodai jelentkezés

Létrehozva
Április 22-24. között kell beíratni óvodába azokat a gyermekeket, akik augusztus 31-éig betöltik legalább a 3. életévüket, és óvodai jogviszonnyal még nem rendelkeznek.

A Miskolci Integrált Óvodai Intézmény (MIÓVI) székhelyóvodájába és tagóvodáiba a 2024/2025-ös nevelési évre az óvodáskorú gyermekek április 22-én (hétfőn), 23-án (kedden), valamint 24-én (szerdán), egyaránt reggel 8 és délután fél 6 között jelentkezhetnek. A szülők három óvodát jelölhetnek meg a jelentkezési lapon, ezek egyben a jelentkezési szándék sorrendjét is tükrözik. A jelentkezésnél fontos feltüntetni, hogy a választott óvoda körzetes, nem körzetes vagy munkahelyhez közeli intézmény.

Beiratkozáskor a szülőnek magával kell vinnie a gyermek személyazonosítására alkalmas, a nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat, ennek hiányában a születési anyakönyvi kivonatot; a lakcímet igazoló hatósági igazolványt; a szülő személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványát; valamint az óvodai jelentkezési lapot.

A MIÓVI által kiadott hirdetmény leszögezi, hogy a szülő gyermeke adottságainak, képességeinek, érdeklődésének megfelelően, saját vallási, világnézeti meggyőződésére, nemzetiségi hovatartozására tekintettel szabadon választhat óvodát. A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat. A jelenleg bölcsődében elhelyezett gyermekekre vonatkozó igényt is be kell jelenteni.

A hirdetmény kitér arra is, hogy az óvoda köteles felvenni, átvenni azt a gyermeket, aki életvitelszerűen az óvoda körzetében lakik. Az egyes óvodák körzethatárait az intézményekben elhelyezett hirdetményben, valamint Miskolc honlapján találjuk.

Az a szülő, aki felmentést kér a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, felmentési kérelemét április 15-éig nyújthatja be a vármegyei kormányhivatal általános illetékességgel eljáró járási hivatalához.

Aki gyermekét kellő időben nem íratja be az óvodába, az szabálysértést követ el, ami pénzbírsággal sújtható.

Arról, hogy a gyermeket felvették-e, vagy sem, legkésőbb június 19-éig tájékoztatják a szülőket.

Ez is érdekelhet

Visszahelyeznek egy buszmegállót az Ifjúság útján
Miskolc
Az útfelújítás miatt helyezték át.
tűz katasztrófavédelem tűzoltó
Lángok csaptak fel a Nádasrét közelében, a miskolci rendészek riasztották a tűzoltókat
MiskolcHavaria
Gyors, hatékony és célirányos együttműködés.
Bombahír a Szimbiózis Alapítványnál
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Szimbiózis Alapítvány Baráthegyi Majorsága számára készülő „Legendás növények tanösvény” elsőre nem is élővilágáról, hanem egy félelmetes tárgyról híresült el.
Kalandjátékok és Élő Könyvtár költözik az Avasra
MiskolcKultúraSzabadidőKörnyezet
Öt kezdeményezés indulhat el a MiskolcÉrt Közösségi Alapítvány Avasi Alapjának támogatásával. A nyertesekkel már közösen tervezik a megvalósítást.