Ugrás a tartalomra

Legnagyobb költőjére emlékezett a város

Létrehozva
Szerda délelőtt a Szabó Lőrinc Idegennyelvi Könyvtárnál megkoszorúzták a névadó szobrát.
Kép

A híres költő 1900. március 31-én született Miskolcon. Szabó Lőrinc költő és műfordító Miskolc kultúrtörténetének fontos szereplője, ennek megfelelően pedig több módon őrzi emlékét a város. A könyvtár udvarán található szobor előtt a hagyományokhoz híven ezúttal is a Szabó Lőrinc Általános Iskola diákjai adták elő műsorukat.

Ezt követően koszorúkat helyeztek el a résztvevők: a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár, illetve a Szabó Lőrinc Általános Iskola képviselői mellett az önkormányzat nevében Varga Andrea is megemlékezett.

Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

Az alpolgármester a rendezvényen a Miskolc Televízió kérdésére kifejtette: a könyvtár rendkívül fontos közművelődési funkcióval bír a város életében, idegennyelvi intézményként számos izgalmas gyűjteménnyel a tulajdonában.

Éppen ezért lényeges - fektette le a városvezető -, hogy helyi identitásunk erősítésében kulturális örökségeinknek minél nagyobb szerepet szánjunk. Varga Andrea szerint Szabó Lőrinc életművének ápolásával a természetet és gyermekeinket is védjük.

Ez is érdekelhet

Visszahelyeznek egy buszmegállót az Ifjúság útján
Miskolc
Az útfelújítás miatt helyezték át.
tűz katasztrófavédelem tűzoltó
Lángok csaptak fel a Nádasrét közelében, a miskolci rendészek riasztották a tűzoltókat
MiskolcHavaria
Gyors, hatékony és célirányos együttműködés.
Bombahír a Szimbiózis Alapítványnál
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Szimbiózis Alapítvány Baráthegyi Majorsága számára készülő „Legendás növények tanösvény” elsőre nem is élővilágáról, hanem egy félelmetes tárgyról híresült el.
Kalandjátékok és Élő Könyvtár költözik az Avasra
MiskolcKultúraSzabadidőKörnyezet
Öt kezdeményezés indulhat el a MiskolcÉrt Közösségi Alapítvány Avasi Alapjának támogatásával. A nyertesekkel már közösen tervezik a megvalósítást.