Ugrás a tartalomra

Támogatás kérhető kisállatok ivartalanítására

Létrehozva
Az Orpheus Állatvédő Egyesület az év második felében 300 állat ivartalanítását támogatja. Ennek köszönhetően több ezer potenciálisan túlszaporított állattal lesz kevesebb.
Kép
A túlszaporulat eredménye / Fotó: Orpheus Állatvédő Egyesület

Magyarországon sokkal több állatot szaporítanak, mint amennyi felelős gazda van, ez is oka, hogy a kóborrá váló állatok száma nem csökken. A felelőtlen állapotoknak, a gazdátlan kutya, cica egyedszámának csökkentésére ivartalanítással van esély - írta közleményében az Orpheus Állatvédő Egyesület. 

Seres Zoltán, az egyesület vezetője kiemelte: "évek óta szélmalomharcot vívnak az állatvédők a felelős állattartásért, sajnos legfőképpen falvakban, illetve városok külső területein szabadon szaporodhatnak az állatok. Az állatmenhelyek, a gyepmesteri telepek felelőtlen emberek miatt nehezen működnek. 2022 év elejétől az állatok szaporítása egyébként is büntethető cselekmény, így mindenkit a kóborrá váló állatok számának csökkentése érdekében az állatok ivartalanítására buzdítunk."

Kik kérhetik a támogatást?

Alacsony jövedelemmel rendelkezők, nyugdíjasok, állataikat udvaron tartók kérhetik az ivartalanítási költségek támogatását. Jelentkezni szeptember 12-től (a támogatási keret kimerüléséig) a +36209298181 telefonszámon (munkanapokon 9-11 óra között) név, pontos cím, email megadásával lehet. Az állatvédelmi támogatásról bővebben a Zug.hu Állatbarát Web Kuckó oldalon található részletes információ.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Régiségvásár
A hőség sem tartotta távol a kincsvadászokat Miskolc belvárosától
Miskolc
A rekkenő hőség ellenére ezúttal is sokan látogattak ki vasárnap a miskolci Régiségvásárra, ahol már a reggeli óráktól benépesült a belváros.
fotók: Horváth Csongor
A roma holokauszt áldozataira emlékeztek Miskolcon
MiskolcKultúra
A megemlékezés a Mindszenti templomban tartott szentmisével kezdődött, majd a résztvevők a Herman Ottó Múzeum egyik különtermében folytatták az eseményt, mivel a nagy hőség miatt idén nem az emlékműnél mondták el a beszédeket.
Hejőcsabán is áthelyeznek egy buszmegállót
Miskolc
Hétfőn reggel 8 órától – útfelújítás miatt – áthelyezésik a Hejőcsabai Gyógyszertár autóbusz-megállóhelyet mindkét irányban.
Avasi megállót helyeznek át ideiglenesen
Miskolc
Augusztus 3-án, hétfőn reggel 8 órától forgalomkorlátozás miatt az Avas kilátó leszállóhely ideiglenesen átkerül a Mendikás dűlőre (hozzávetőlegesen 30 méterrel a kanyar után) – tájékoztatta a minap.hu-t az MVK Zrt.