Ugrás a tartalomra

Egy focicsapatnyi miskolci és vármegyei diák a Szakma Sztár válogatott mezőnyében

Létrehozva
Hétfőn elrajtolt a kétnapos Szakma Sztár fesztivál Budapesten, Miskolcot és a vármegyét tizenegy diák képviseli a monstre rendezvényen. Bihall Tamás BOKIK-elnök szerint „jól állunk, jó iskoláink vannak”, ezt bizonyítja a magas részvételi arány is.
Kép
Juhász Réka tavaly megnyerte a versenyt a fodrászok között. Minap-archív fotók: Juhász Ákos

Több mint ötven szakmában közel kétszáz diák méri össze tudását a kétnapos XVIII. Szakma Sztár Fesztiválon Budapesten. Vármegyénket tizenegy fiatal képviseli a megmérettetésen, a döntősök Borsod-Abaúj-Zemplén hét képzőintézményéből kerültek ki. A verseny idei mottója: „Tanulj szakmát, és legyél te a szakmád sztárja!”

A fesztivál egy versenysorozat döntője, amelynek előválogatóit a területi kamarák bonyolították le. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) januárban rendezte az előválogatókat, és ezeken minden eddiginél több, összesen hétszáz végzős középiskolás diák vett részt vármegyénk huszonnyolc szakképzőiskolájából.

– Ez is a magas aktivitást mutatja – értékelte a fenti számokat a (BOKIK) elnöke hétfőn.

Kép
Bihall Tamás BOKIK-elnök a tavalyi Szakma Sztár Fesztiválon

Bihall Tamás is részt vesz természetesen a fővárosi döntőn, telefonon értük utol. Érdeklődésünkre hangsúlyozta: „ez egy válogatott mezőny” a szakmák ünnepén. A verseny hétfőn indult, eredményt kedd délután hirdetnek majd.

– Nagyon komoly kihívás a fiatalok számára, de nagyon bízom abban, hogy lesznek sikereink, érmes versenyzőink. Aki ide eljut, az már nyertes, és egyfajta példakép is, mert aki vállalja a felkészülést, a szereplést, azt nyugodtan lehet a szakmája előtt példaképként bemutatni a többi gyereknek – hangoztatta.

Kép
Orbán Viktor miniszterelnök a Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Idén is Orbán Viktor miniszterelnök nyitotta meg a Szakma Sztár Fesztivált, több és több standot is meglátogatott. Az MTI tudósítása szerint egyebek mellett arról szólt köszöntőjében, hogy a jövőben csak olyan ország lehet sikeres, amely megbecsüli a tehetséges, szakmájukat magas szinten művelő embereket, Magyarország pedig ilyen ország, a „gyors változások és fenyegető veszélyek” miatt azonban a magyaroknak nem csak egyenként, de „nemzetként is” helyt kell állniuk. Az Ukrajna európai uniós tagságáról zajló véleménynyilvánító szavazás fontosságát hangsúlyozva hallgatóságához szólva kijelentette: „ez az ügy eldönti, hogy milyen lesz az önök következő 20 éve”.

A BOKIK elnöke rámutatott arra is, hogy a vármegyénkben a szakmát választó fiatalok aránya magasabb, mint az országos átlag.

– Ez egy jó bázis. Miközben arról sem feledkezhetünk meg, hogy egyre több szakiskola működik együtt szorosan a Miskolci Egyetemmel. Jól állunk tehát, jó iskoláink vannak, és viszonylag magas az ezekben tanuló gyerekek száma is. Persze mindig jelen van egyfajta hiány a gazdaság részéről – tette hozzá.

Kép

A BOKIK – a korábbi évek hagyományainak megfelelően – idén mintegy ötszáz általános iskolás tanulót is utaztat a versenyre a vármegye különböző településeiről. Az iskolásoknak így alkalmuk nyílik megismerni a verseny hangulatát, és megtekinthetnek egy élményalapú kiállítást is a különböző szakmák bemutatkozásával.

A Szakma Sztár Fesztivállal a szervezők célja idén sem változott: szeretnék még magasabb szintre emelni a szakképzés és a szakmaválasztás népszerűsítését, emellett támogatni kívánják a pályaválasztás előtt álló fiatalokat, iránymutatást adni a felnövekvő generáció számára, valamint hozzájárulni a szakképzésben kiemelkedően tehetséges diákok szakmai fejlődéséhez.

Ők döntőznek Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből:

Juhász Gréta – turisztikai technikus turisztikai szervező szakmairány – Szerencsi SZC Sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium

Batta Zsolt – szerszám- és készülékgyártó – Szerencsi SZC Sátoraljaújhelyi Trefort Ágoston Szakképző Iskola

Félegyházi Bence – szoftverfejlesztő és -tesztelő – Szent István Katolikus Technikum és Gimnázium

Kovács Zsolt – Martin Szoftverfejlesztő és -tesztelő – Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikum

Snellenperger Sándor – távközlési technikus – Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikum

Szabó Tamás Tibor – távközlési technikus – Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikum

Hódos Balázs – távközlési technikus – Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikum

Medve Alexandra – fodrász – Miskolci SZC Szemere Bertalan Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Kiss Nerina – fodrász – Miskolci SZC Szemere Bertalan Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Pusztai Ádám – CNC-programozó – Miskolci SZC Andrássy Gyula Gépipari Technikum

Szarka Dávid – ipari informatikai technikus – Miskolci SZC Bláthy Ottó Villamosipari Technikum.

Ez is érdekelhet

Hétvégén is kátyúznak, figyeljünk a város útjain!
Miskolc
Itt-ott félsávos lezárásokkal és terelésekkel kell megbirkózniuk a Miskolcon közlekedőknek szombat reggel.
Klasszikus nyári szombatnak nézünk elébe
Miskolc
Jóval 30 fok felett tetőzhetünk.
Képgaléria
Tóth György fotókiállítása az Adyban
Tóth György kiállítás nyílt az Ady Endre Művelődési Házban
MiskolcKultúra
Lillafüred szépségét és természeti változásait mutatja be Tóth György első fotókiállítása.
Horváth Csenger távozik posztjáról.
Távozik Horváth Csenger a DVTK-tól
MiskolcSport
A klub közleményben jelentette be péntek délután, hogy a mai napon közös megegyezéssel távozik Horváth Csenger, a DVTK sportigazgatója.