Ugrás a tartalomra

A feljutás küszöbén álló és a Diósgyőrbe költözés

Létrehozva
DVTK játékosokkal írhat történelmet az NB II-es Kolorcity Kazincbarcika SC labdarúgócsapata.
Kép
Kazincbarcika SC - DVTK, Magyar Kupa
Fotó: DVTK

Nagyot ment a 2024/25-ös évadban a DVTK NB I-es labdarúgócsapatának kooperációs partnere, az NB II-ben szereplő Kolorcity Kazincbarcikai SC együttese. A sárga-kékek két fordulóval a bajnokság zárása előtt feljutó helyen állnak, és akár már hétfőn este az NB I-be jutást ünnepelhetik, történelmük során először. 

Ehhez ,,csak” annyi kell, hogy tabellán mögöttük álló, 3. helyezett, velük szemben jelenleg 3 pontos hátrányban lévő Vasas FC kikapjon vasárnap a Szeged-Csanád GA vendégeként, és hogy a 2., feljutó helyen álló barcikaiak a hétfőn 20.00-tól kezdődő, utolsó hazai bajnokijukon pontot szerezzenek a vármegyei riválissal, a Mezőkövesd Zsóry FC-vel szemben.

Érdekesség, hogy a Kolorcity Kazincbarcika SC keretéhez több diósgyőri játékos tartozik. Az öt, kooperációs, vagyis kettős játékengedéllyel rendelkező fiatal közül a 20 éves Demeter Milán 23 bajnokin lépett eddig pályára az élvonalba jutásért küzdő csapatban, az egyaránt 19 esztendős Bacsa Benjámin és Dojcsák Bence közül előbbi 9, utóbbi 4 NB II-es találkozón jutott szóhoz, míg 18 évesek közül Lajcsik Vencel 6, Kristóf Márk pedig 4 meccsen szerepelt. DVTK játékosként, kölcsönben szerepel a Kolorcity Kazincbarcika SC-ben a 22 esztendős Csatári Gergő, akinek 15 alkalommal adott lehetőséget az NB II-ben Erős Gábor vezetőedző.

A Kolorcity Kazincbarcika SC csapata rendelkezik az élvonalbeli szerepléshez szükséges NB I-es klublicenccel, de mivel létesítménye nem felel meg az élvonalbeli előírásoknak, így nem rendezhet első osztályú meccseket Barcikán. A sárga-kékek a mezőkövesdi városi stadiont jelölték meg a klublicenc dokumentumban hazai pályaként, de ez nem jelenti azt, hogy mindenképpen ott kellene játszaniuk. Bár – honlapunk információi szerint – tárgyaltak a közelebbi létesítmény, a DVTK stadion üzemeltetőjével, de jelen állás szerint arra van nagyobb esély, hogy feljutásuk esetén Mezőkövesden, a városi stadionban rendezik a meccseiket, mert ott kedvezőbb anyagi feltétekkel tudják bérbe venni a létesítményt, mint Diósgyőrben.

Amit azt jelenti, hogy a kövesdi klubnak – akiknek már mindegy, hogy milyen eredmény születik a hétfői meccsükön, Barcikán, hiszen kiesni és feljutni sem tudnak - anyagi szempontból jól jöhet a Kolorcity Kazincbarcika SC NB I-be jutása, mert ez esetben, éves szinten több mint 100 millió forint plusz bevételhez jutnak, a stadion bérbeadásával.

Ez is érdekelhet

Görög táncház a Csengey-kertben
Zenés gasztrokorzóval zárják a nyarat Miskolcon
MiskolcKultúraSzabadidő
Élettel telik meg a belváros: három hétvégén át vár az UMAMISKOLC Zenés Gasztro Korzó a Városház téren.
Szünetel a melegvíz-szolgáltatás a Győri kapu és az Avas bizonyos részein
Miskolc
Kora estére várhatóan visszaáll a rend.
Éjszaka is életre kel a Miskolci Állatkert – különleges programokkal várják a látogatókat
MiskolcSzabadidő
Ismét megrendezik az Állatkertek Éjszakáját a Miskolci Állatkertben. A különleges esti program középpontjában idén az állatvilággal kapcsolatos tények és tévhitek állnak, de látványos bemutatók, csillagles, tűzzsonglőr show és éjszakai látványetetések is várják az érdeklődőket.
Ma még eső, holnap ismét meleg
Miskolc
Elszórtan futó zápor kialakulhat szerdán Miskolc térségében.