Ugrás a tartalomra

A város értékei nyomában Szily Nórával: Miért éppen Miskolc?

Létrehozva
Az Avasi Kvaterka különkiadásában Szily Nóra három beszélgetésben mutatja meg, miért szerethető Miskolc. Borászok, vendéglátósok és vállalkozók mesélnek kötődésükről és arról, miért érzik itt otthon magukat.
Kép
avasi_kvaterka_250705ml-10.JPG
Fotók: Mocsári László

Szombaton ismét olyan vendégek érkeznek az Avasi Kvaterkára, akik szívükön viselik Miskolc jó hírét. A Szent György-hegy Alapítvány által immár hetedik éve megrendezett programsorozat célja, hogy erősítse a lokálpatriotizmust, bemutassa a város értékeit, és minél többeket csábítson az Avasra.

A tavaly indult beszélgetéssorozat házigazdája az országosan ismert és elismert műsorvezető, Szily Nóra, aki korábbi látogatásai során maga is beleszeretett Miskolc sokszínűségébe és hangulatába. A pódiumbeszélgetések mindig személyes hangvételűek: a vendégek nemcsak pályájukról, hanem Miskolchoz fűződő élményeikről és kötődésükről is mesélnek.

Kép
szily_nora_vendegsegben_231019ml-8.jpg.webp
Szily Nóra már a Vendégségben Miskolcon vendége is volt.

Az augusztus 9-ei program az Aranykorona Történelmi Étterem & Látványpince hangulatos falai között zajlik, három témakörben:

  • 14:30 – Bükki borászok
    Sándor Zsolt, Borbély Roland és Gonda Péter a szőlő és a bor világán keresztül mutatják meg, hogyan őrzik és újítják a bükki borvidék hagyományait.
  • 16:30 – Miskolci vendéglátás szakemberei
    Poncsák Pál (Avalon Park), Vargáné Bodnár Henrietta (Végállomás bistro&wine, Desszertem) és Szendrei Mihály (Aranykorona Étterem) a gasztronómia és a vendégszeretet kulisszáiról mesélnek.
  • 18:00 – Vállalkozók
    Soós Attila (Miskolc Holding) és dr. Hajdú László (Expert-Factor Zrt.) arról beszélnek, hogyan lehet helyi kötődésből országos sikert építeni.
Kép
Avasi Kvaterka

Aki ellátogat, nemcsak izgalmas történetek részese lehet, hanem megtapasztalhatja azt a közvetlen, baráti hangulatot is, amely évről évre az Avasi Kvaterka védjegyévé válik. A beszélgetések felvételeit később a város és a Kvaterka közösségi oldalain is meg lehet tekinteni.

A belépés ingyenes, az élmény garantált – augusztus 9-én az Avas ismét Miskolc szívverése lesz.

Címkék

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Avasi Kvaterka
Élettel telt meg a Mélyvölgyi pincesor az Avasi Kvaterkán
MiskolcGasztroSzabadidő
Nyitott pincékkel, borokkal, zenével és nyári találkozásokkal telt meg szombaton az Avasi Kvaterka. A július 11-i programnak ezúttal a Mélyvölgyi pincesor adott otthont, ahol délután öt órától egészen hajnali kettőig várták a látogatókat.
Képgaléria
DVTK - Újpest FC 2-2 (1-0)
Döntetlent értek el a piros-fehérek
MiskolcSport
Labdarúgás: negyedik felkészülési találkozóját hazai környezetben játszotta a diósgyőriek NB II-es csapata.
Képgaléria
fotó: Mocsári László
Esti libegőzéssel várták a látogatókat Lillafüreden
MiskolcSzabadidő
Hosszított nyitvatartással várta a látogatókat szombaton a Lillafüredi Libegőpark. Így az érdeklődők a bükki naplementét és az esti panorámát is a magasból csodálhatták meg.
Válogatottunk legyőzte a szlovénokat
MiskolcSportVilág
Kosárlabda: Litvániában zajlik az U20-as női Európa-bajnokság.