Elkezdődött az évad a Miskolci Szimfonikus Zenekarnál is. Nemrég lapunk is beszámolt a szimfonikusok terveiről és programjairól, ami az előttünk álló évadot illeti. A több mint hatvan éve alakult társulat idén is sok bérletes és bérleten kívüli koncerttel várja a zenerajongókat. A Maestro-bérletet nyolc hangversennyel, a Capriccio-bérletsorozatot négy hangversennyel hirdették meg.
A társulatot a Polgármesteri Hivatal Kulturális és Sport Osztály osztályvezetője köszöntötte, aki megköszönte a zenekar munkáját, továbbá azt, hogy a régióban és külföldön is öregbítik Miskolc hírnevét. Kovács Zsuzsanna szerint a tehetség, a kitartás és a szorgalom által érték el a zenészek ezt a fantasztikus hírnevet.
Majd Szászné Pónuzs Krisztina felidézte, hogy a nyáron egy sikeres olasz koncertkörutat is tettek, mialatt megújult az épület, ahol a zenekar próbál: a teljes villamos hálózatot felújították. Sőt, sikeresen pályáztak, így eszközöket és hangszereket is beszereztek. A jegyek és bérletek értékesítése is jól alakult.
– Azt gondolom, hogy a művészeti vezetőnk egy igazán színes évadot állított össze, amiben a régi, nagy öregek mellett az ismeretlen, fiatal művészek, illetve szerzők is megtalálhatóak – fogalmazott a Miskolci Szimfonikus Zenekar ügyvezetője.
Török Levente az eseményen hangsúlyozta: koncertjeiket minél inkább szeretnék Miskolcon kívülre, a térség településeire is eljuttatni a jövőben. A művészeti vezető rendkívül fontosnak tartja ugyanis, hogy ne csak a bérletes programkínálatukkal tudjanak élményt nyújtani, hanem az egyéb fellépések keretében is megismertessék a zenekart.
Ahogy arra Török Levente kitért: ebben az évadban is bőven lapulnak külföldi vendégművészek a repertoárban, valamint a Zenita Alapítvánnyal együttműködve ismét megrendezik a Musical és Miskolc koncertet is. Fekete Ágnes, az alapítvány elnöke szerint szlogenjüket, miszerint „Miskolc a tehetségek városa”, kiválóan támasztja alá a társulat fiatalokkal való együttműködése.
A szimfonikusok az évad első fellépését már a héten megtartják: a hagyományos aperitif koncertre csütörtökön este hat órakor a Szinva teraszon várják a közönséget.