Ugrás a tartalomra

Farkaskölyköket kaptak lencsevégre a Bükkben

Létrehozva
A kis farkasok egészen biztosan a Bükki Nemzeti Parkban születtek, amit a videó is bizonyít: otthonosan mozognak a területen.

Farkaskölykökről készült felvétel a Bükkben. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság a napokban tette közzé azt a videót, amelyen az idén született állatok láthatóak. Gombkötő Péter, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság zoológiai szakreferense a Miskolc Televízió Híradójának, a Miskolc Mának elmondta, a kis farkasok idén születtek a nemzeti park területén.

Az igazgatóságunk által közzétett felvételeken 13-15 hetes farkaskölykök láthatók, ez nyilván egy becslés, hiszen a pontos születési időt nem tudhatjuk. Ha figyelembe vesszük a faj vemhességi idejét, akkor árpilis vége, május eleje lehet az, amikor a kölykök születtek – részletezte a szakember hozzátéve, a képek alapján is látható, hogy a kis farkasok egészségesek, vidámak és összetartóak.

A zoológiai szakreferens emlékeztetett, nem most volt az első eset, hogy ragadozókat észleltek a Bükkben. Olyannyira nem, hogy a nemzeti park az elmúlt években is közölt már hasonló felvételeket. 

Az Északi-középhegységben a farkas jelenléte gyakorlatilag állandónak tekinthető volt az elmúlt évszázadban. Olyan időszakok lehettek, amikor a faj még nem volt védett el-el tűnt. Mondhatni azt, hogy kártékony fajnak gondolták és ennek megfelelően kezelték a helyzetet. Miután viszont fokozottan védett lett, ez a helyzet megváltozott, mi bízunk benne, hogy sokáig tudják majd gazdagtani a hazai élőhelyeket – hangsúlyozta Gombkötő Péter.

A farkasok 3-7 fős falkákban élnek és vadásznak. A csigáktól kezdve a vaddisznókig mindent megesznek. Az európai farkasok teljes egyedszámát ma már több, mint húszezer példányra becsülik.

 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Avasi Kvaterka
Élettel telt meg a Mélyvölgyi pincesor az Avasi Kvaterkán
MiskolcGasztroSzabadidő
Nyitott pincékkel, borokkal, zenével és nyári találkozásokkal telt meg szombaton az Avasi Kvaterka. A július 11-i programnak ezúttal a Mélyvölgyi pincesor adott otthont, ahol délután öt órától egészen hajnali kettőig várták a látogatókat.
Képgaléria
DVTK - Újpest FC 2-2 (1-0)
Döntetlent értek el a piros-fehérek
MiskolcSport
Labdarúgás: negyedik felkészülési találkozóját hazai környezetben játszotta a diósgyőriek NB II-es csapata.
Képgaléria
fotó: Mocsári László
Esti libegőzéssel várták a látogatókat Lillafüreden
MiskolcSzabadidő
Hosszított nyitvatartással várta a látogatókat szombaton a Lillafüredi Libegőpark. Így az érdeklődők a bükki naplementét és az esti panorámát is a magasból csodálhatták meg.
Válogatottunk legyőzte a szlovénokat
MiskolcSportVilág
Kosárlabda: Litvániában zajlik az U20-as női Európa-bajnokság.