Ugrás a tartalomra

Vége a szemetelésnek, az alkoholfogyasztásnak – térfigyelőt helyeznek ki Bulgárföldön

Létrehozva
A lakosság jelezte a problémákat, a körzet önkormányzati képviselője intézkedett.
Kép
pakusza_bulgarfold_sajtotaj_251007ml-5.JPG
Pakusza Zoltán (Mi Hazánk) önkormányzati képviselő térfigyelő kamerát helyeztetett ki Bulgárföldön. Fotók: Mocsári László

Térfigyelő kamera erősíti Bulgárföld közbiztonságát – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján a Mi Hazánk önkormányzati képviselője. Pakusza Zoltán érdeklődésünkre elmondta, hogy több lakos is megkereste, jelezve az olyan problémákat, mint például a szemetelés, az alkoholfogyasztás, a gyakran hangos veszekedések, balhék.

A képviselői kerete terhére térfigyelő kamera kihelyezését kezdeményezte tehát Bulgárföldre, a szolgáltatóház mögé, amely a Márka presszó mögötti területet és az odavezető átjárókat tudja majd figyelni.

Kép
térfigyelő

Természetesen az egész város közbiztoságának javítása fontos, de országosan komoly törvényi szigorításokra, erősebb hatósági fellépésre, hatékonyabb munkára, a rendőrség jogköreinek bővítésére lenne szükség. Ezek azonban felsőbb hatáskörök, így nekünk itt, Miskolcon arra kell koncentrálni, amit helyben megtehetünk

 – vélekedett Pakusza Zoltán.

Kép
térfigyelő

A Mi Hazánk miskolci önkormányzati képviselője újra elmondta, amire már hosszú ideje igyekszik felhívni a hatóságok és döntéshozók figyelmét: jobban kellene figyelni a lakcímkártyák kiadására, hogy ne lehessen akár fáskamrákra is kiadni.

A Bulgárföld önkormányzati képviselőjeként úgy tapasztalja, hogy a Szarkahegyen olyan negatív folyamatok indultak meg, amik korábban Lyukóban voltak tapasztalhatók – ez a bulgárföldi közbiztonság romlásának az egyik oka véleménye szerint.

Pakusza Zoltán azzal zárta, hogy tudja: a kamera kihelyezése egy apró lépés, de reményei szerint már ez is hozzájárulhat ahhoz, hogy a területen javuljon a közbiztonság, és az ott élők nagyobb biztonságban tudjanak közlekedni.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Baráthegyi Focikupa
Baráthegyi Focikupa a barátságosság jegyében
MiskolcSport
Fogyatékossággal élő sportolókból álló csapatok, valamint a Grund, a DVTK Ultras és a Szimbiózis Alapítvány munkatársainak csapata lépett pályára szerdán a Baráthegyi Majorság futballpályáján.
Továbbra is a világ élvonalában a MiReHu: újabb díjjal ismerték el munkájukat
MiskolcKörnyezet
Újabb rangos nemzetközi elismeréssel gazdagodott a MiReHu Nonprofit Kft.: a Társaság az International Solid Waste Association (ISWA) 2026. évi videós díjának 3. helyezését szerezte meg.
Képgaléria
Bartók Béla Művelődési Ház_Mocsári László
Hírességek léptek fel itt
Miskolc
Urbex túrát tartottunk a miskolci Bartók Béla Művelődési Házban. Ágotai József, a házat működtető egyesület elnöke mesélt arról, hogy milyen fellépő művészek fordultak meg itt.
törölköző széf
A törölköző széf ideje lejárt! Hogyan védjük meg értékeinket a standon?
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A törölköző nem védi meg az értékeinket. Mire figyeljünk fürdőzéskor?