Ugrás a tartalomra

Miskolc: a közrend nem alku tárgya

Létrehozva
A miskolci közgyűlés szeptemberben visszahelyezte a türelmi zónát a város peremterületére, a lakóövezetek védelme és a közrend biztosítása érdekében. A döntés célja a korábbi, lakótelep melletti kijelölés hibájának korrekciója volt, így a zóna ismét olyan, jól ellenőrizhető, ritkán lakott szakaszra került, ahol a rend fenntartható, a lakók biztonsága pedig garantálható.
Kép
turelmi_zona_uj_250915ml-3.JPG
Mocsári László szeptemberi felvétele

Miskolc szeptemberben visszahelyezte a türelmi zónát az eredeti peremterületi szakaszra a lakók nyugalmának és a közrend védelmében. A türelmi zóna helye peremterületen van, nem a lakóházak között, a közgyűlés pedig helyesen döntött, mert a közrend nem alku tárgya - írja csütörtöki közleményében a Polgármesteri Hivatal.

Ebben felidézik: Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlése 2025 szeptemberében visszahelyezte a türelmi zónát a város korábbi, peremterületi helyszínére: a Szondi György–Szinva kereszteződéstől a Fonoda utca irányába eső, 100 méteres, jól belátható és megvilágított, bejáratoktól mentes járdaszakaszra.

A város körültekintően, az érvényes jogszabályoknak megfelelően, azokat betartva járt el. És ez még csak egy folyamat első lépése. Első lépés, amelyben a város a Selyemréti lakótelepről egy peremterületre helyezte át a zónát. A munka azonban nem ért véget: a város keresi azt a helyet, ahol ez a probléma végleges megoldást nyerhet.

Miskolcon a türelmi zóna történetileg is peremhelyszínen volt; a mostani döntés csak korrigálta azt a néhány évig érvényes korábbi kijelölést, amikor lakótelep mellé került, és onnan a tevékenység behúzódott a sűrűn lakott Selyemrétre, házak és játszóterek közé, tönkre téve a lakók biztonságérzetét.

A mostani döntés célja nem valamely tevékenység támogatása, vagy bátorítása, vagy bárki veszélyeztetése, hanem a rend fenntartása, a lakóövezetek és családok védelme, valamint az ellenőrizhetőség biztosítása. A most kijelölt szakasz ritkán lakott, jól belátható, közvilágított és bejáratmentes, így a rendőri ellenőrzés hatékony, az elbújás lehetősége korlátozott, a jelenség pedig lokalizálható - fogalmaz a közlemény.

A területen fokozott rendőri és közterület-felügyeleti jelenlét biztosítható, külön figyelemmel a gyermekek által használt útvonalakra. Az intézményi környezet védelme változatlanul kiemelt: iskolák, gyermekintézmények és közösségi terek környéke kiemelten ellenőrzött.

Miskolcon a közrend nem alku tárgya: a város szakszerűen, jogszerűen és a lakók érdekeit szem előtt tartva jelölte ki a türelmi zónát, amivel a korábbi, lakótelep melletti kijelölés hibáját korrigálta.

Célunk változatlan: nyugodt, biztonságos lakóövezetek, egyértelmű és betartható szabályok, következetes érvényesítés, az alaptalan politikai támadásokat pedig a leghatározottabban visszautasítjuk - zárul a közlemény.

Ez is érdekelhet

Macsó Máté Fotó: DVTK
DVTK: küszöbön a fiatalítás
MiskolcSport
A DVTK csapata a Kisvárda MG vendége lesz. Macsó Máté, a DVTK ifjú labdarúgója nyilatkozott a Miskolc Televíziónak.
Táncballadák a Miskolci Nemzeti Színházban
MiskolcKultúra
A Miskolci Balett Arany János balladái alapján készített táncelőadást, melyet április 25-én mutat be a Játékszínben. Az előadásban két koreográfus működik együtt, Szőllősi Krisztina és Kozma Attila.
Egy kisbuszért futnak idén a Népkertben
MiskolcSportSzabadidő
Nyolcadik alkalommal rendezi meg jótékonysági futását a Supersum Közhasznú Alapítvány, amely idén új helyszínen, a miskolci Népkertben várja a mozogni és segíteni vágyókat május 16-án.
DVTK HUNTHERM - NKA Universitas Pécs 68-58
Az elődöntő döntő ütközete
MiskolcSport
A DVTK HunTherm újabb hazai bajnokit játszik. A Sopron Basket csapatát fogadja a DVTK HunTherm, a fináléba jutásról döntő találkozón.