A vasárnapi szezonzáró séta különleges alkalmat kínált mindazoknak, akik még egyszer szerették volna megcsodálni az ősz aranyba boruló természeti szépségeit. A Fenyőkertben Adorján Eszter, okleveles természetvédelmi mérnök és a kert vezetője kalauzolta végig a résztvevőket az arborétum változatos növényvilágán.
Természeti kincs Miskolc szívében
A közel egyórás, könnyed séta során a látogatók testközelből is megismerhették a gyűjteményes kert ritkaságait – olyan fenyőféléket és nyitvatermőket, amelyek a világ különböző tájairól érkeztek Miskolcra. A séta során Adorján Eszter nemcsak botanikai érdekességeket osztott meg, hanem mesélt a kert történetéről, gondozásáról és arról is, hogyan sikerül megőrizni ezt a természeti kincset a város szívében.
Szuper program
Az Avasi Arborétum Fenyőkertje Miskolc egyik különleges zöld szeglete, ahol a természetvédelmi munka és a szemléletformálás kéz a kézben jár. A gyűjteményes kert nemcsak a ritka fafajok otthona, hanem a környezeti nevelés és az ismeretterjesztés fontos helyszíne is – igazi találkozási pont a természetbarátok, családok és diákok számára.
Szezonzáró őszi séta az Avasi Arborétum Fenyőkertjében
A szezonzáró séta egyben az éves programok lezárása is volt. A Fenyőkert tavasztól őszig várja a látogatókat, akik a természet körforgásának minden arcát megtapasztalhatják: a tavaszi rügyfakadástól az őszi lombszíneződésig. Most a fák lassan téli nyugalomba vonulnak, hogy jövő tavasszal új életre keljenek, és ismét megnyissák kapuikat a természet szerelmesei előtt.