Ugrás a tartalomra

A nagycsaládosok is csatlakoznak az Élelmiszerbank gyűjtési akciójához

Létrehozva
Péntektől vasárnapig várja az adományokat országos év végi tartósélelmiszer gyűjtésén a nagy áruházakban a Magyar Élelmiszerbank Egyesület. A kezdeményezéshez a miskolci NOE önkéntesei is csatlakoznak.
Kép
Élelmiszerbank tartósélelmiszer gyűjtése a miskolci NOE-val
Fotók: Miskolci Nagycsaládosok Egyesülete Facebook

„Önnek hétköznapi bevásárlólista, neki a karácsonyi kívánságai” – ezzel a mottóval hirdette meg tartós élelmiszergyűjtési akcióját az Élelmiszerbank. A hétvége nagy kérdése, hogy meglesz-e az egymilliomodik ünnepi csomag, amit az áruházak vásárlóinak adományaiból állítanak össze rászoruló embereknek, családoknak. A Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében 159 település 473 áruházban összesen 8800 önkéntes fogadja majd a tartós élelmiszer felajánlásokat országszerte november 14 és 16 között – olvasható az Élelmiszerbank sajtóközleményében. 

A nélkülözők számára a készételkonzervek, a rizs, a tészta és a hozzájuk passzoló szószok, a bébiétel, valamint a lekvárok, befőttek és egyéb édességek jelentik a legnagyobb segítséget, illetve bármilyen hűtést nem igénylő élelmiszer. A nagyobb Tesco áruházakban előre összekészített adománycsomagokat is lehet vásárolni, amivel egy négyfős rászoruló család ünnepi vacsoráját biztosíthatják a támogatók – adták hírül közleményükben az országos gyűjtés szervezői. 

Miskolcon és Budaörsön

- Egyesületünk önkéntesei már november 14-én, pénteken 13.30-tól a Kiss Ernő utcai Aldiban elkezdik a tartós élelmiszergyűjtést az Élelmiszerbank akciójának keretében. Egészen november 16. vasárnap zárásig lehet hozni az adományokat zöld mellényes önkénteseinkhez, amit rászoruló miskolci nagycsaládosokhoz fogunk majd eljuttatni – osztotta meg szerkesztőségünkkel Bak László a Miskolci Nagycsaládosok Egyesületének (NOE) elnöke. 

Kép
1tartoselelmiszer_gyujtes_miskolci_noe_facebook.jpg

Kiemelte, büszkék rá, hogy az ország legnagyobb Auchan áruházában, Budaörsön szintén részt vesz az élelmiszergyűjtésben a Miskolci Nagycsaládosok Egyesülete. Ide eleve teherautóval érkeznek, mert tavaly például 3 tonna élelmiszeradomány gyűlt össze a budaörsi szupermarketben, a miskolci Aldiban pedig jellemzően 800-900 kilogramm. 

Hangsúlyozta, hogy a miskolci NOE számára ez kiemelt és nagyon jó lehetőség arra, hogy rászoruló családjaik tárgyi adományokat kapjanak. Ugyanis saját szervezésű gyűjtéseik alkalmával ennek csak töredékéhez jutnak hozzá. 

Hogy ajándékra is maradjon

- Önkénteseink feladata a tartós élelmiszerek összegyűjtése mellett a szórólaposztás is három teljes napig. Általában családostul érkeznek az akcióra, tehát gyerekek is részt vesznek benne, amivel igyekszünk őket a jótékonyságra és a társadalmi munkára ránevelni. Aki jószívű és segítőkész az eljön akkor is, amikor nincs szüksége az adományra, de sokan csatlakoznak maguk a rászorulók. Egy-egy soktagú családnak, akár 20-30 kilogramm tartós élelmiszerre is szüksége lehet – részletezte Bak László.

Kép
Élelmiszerbank tartósélelmiszer gyűjtése a miskolci NOE-val

Hozzátette, ezzel személyesen tesznek azért, hogy javítsanak a saját helyzetükön. Így egy kicsit több marad a pénztárcájukban arra, hogy másra is tudjanak költeni karácsony előtt. 

Miskolcon az Aldi, az Auchan, a Lidl, a Metro és a Tesco nagy áruházai csatlakoztak a kezdeményezéshez, a teljes lista a csatlakozó boltokról ITT érhető el. Pénteken 15:00-20:00 óra között, szombaton 8:00-19:00 óra között, vasárnap pedig 8:00-18:00 óra között lehet felajánlást tenni a kasszák utáni gyűjtőpontokon.

Ez is érdekelhet

Szünetel a melegvíz-szolgáltatás a Győri kapu és az Avas bizonyos részein
Miskolc
Kora estére várhatóan visszaáll a rend.
Éjszaka is életre kel a Miskolci Állatkert – különleges programokkal várják a látogatókat
MiskolcSzabadidő
Ismét megrendezik az Állatkertek Éjszakáját a Miskolci Állatkertben. A különleges esti program középpontjában idén az állatvilággal kapcsolatos tények és tévhitek állnak, de látványos bemutatók, csillagles, tűzzsonglőr show és éjszakai látványetetések is várják az érdeklődőket.
Ma még eső, holnap ismét meleg
Miskolc
Elszórtan futó zápor kialakulhat szerdán Miskolc térségében.
Folytatódik a 3-as számú főút felújítása
Folytatódnak az útfelújítások Miskolcon
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról szerda reggel.