Ugrás a tartalomra

Ők meglátják még a csodákat a világban

Létrehozva
Városi rajz- és meseíró pályázatot hirdetett Miskolc önkormányzata, a díjakat szerda délután adták át a Városháza aulájában, ahol az alkotások megtekinthetők, elolvashatók.
Kép
rajzpályázat
Fotók: magánarchívum

Miskolc önkormányzata rajz- és meseíró pályázatot hirdetett óvodás és iskoláskorú gyerekek számára. Az ünnepélyes díjátadót szerda délután tartották, ahol Matiscsák Éva alpolgármester köszöntötte a résztvevő gyerekeket és szüleiket. Úgy fogalmazott, fantasztikus rajzokat és meséket küldtek be a pályázatra, így a felnőttek is tanulhatnak tőlük.

– Az a fantázia, ami bennetek megvan, azok a gyönyörű színek, amilyennek ti látjátok a világot, amennyire pozitívan gondolkodtok, ezek alapján apa, anya, nagyszülők tanulhatnak tőletek – vélekedett, hozzátéve: „maradjatok ilyenek, és lássátok meg a csodákat, amik körülvesznek titeket”.

A díjazottak oklevelet és értékes ajándékokat vehettek át.

Kép
rajz_meseiro_palyazat_251119-1.jpg

Színes kalandok rajzverseny:

Óvodás korosztály

3. helyezett: Agárdi Hédi

2. helyezett: Szakos Zsófia

1. helyezett: Üveges Nara

Iskolás korosztály

3. helyezett: Kiss Luca Bíborka

2. helyezett: Bába Gergő

1. helyezett: Kertész Kristóf Benjamin

Mesélő város meseíró verseny

3. helyezett: Pálinkó Emma Luca

2. helyezett: Jávorszki Barbara

1. helyezett: Vas Zsombor.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Miskolci Soho
Egy éve született a Miskolci Soho
MiskolcKultúraÉletmódGasztroSzabadidő
Emlékszik még, milyen volt korábban a miskolci, úgynevezett bazártömb? Egy éve jött létre a belváros új közösségi tere, a Miskolci Soho. Az indulásról, a bulikról és a jövőbeli tervekről két alapítótaggal, Vass Lászlóval és Lipták Ádámmal beszélgettünk.
Képgaléria
Buborékok
Kritikus hét a Miskolci Nemzeti Színházban
MiskolcKultúra
Magyarország húsz elismert kritikusa érkezett a héten Miskolcra.
Kavecsánszki Gyula. Fotó: Pozsgai Péter/MMA
Bemutatták Kavecsánszki Gyula Garadna-kötetét Miskolcon
MiskolcKultúra
Miskolcon mutatták be Kavecsánszki Gyula Garadna népi építészetét feldolgozó kötetét, amely a művészet és a tudomány eszközeivel tárja fel a település értékeit, és a helyi közösségek megőrző erejére hívja fel a figyelmet.
Városház tér parkoló
Ideiglenes lezárják a Városház téri parkolót
Miskolc
A Miskolci Városgazda tájékoztatása szerint ideiglenesen lezárják a Városház tér 3–11. szám alatti parkoló ki- és behajtó szakaszát.