Ugrás a tartalomra

Hollósy András az év legszebb időszakáról és a közösségről szólt

Létrehozva
Videóüzenetben beszélt a karácsony jelentőségéről Hollósy András alpolgármester.

Ahogy elérkeztünk az év legszebb időszakához, Hollósy András alpolgármester az ünnepi várakozás jelentőségére hívta fel a figyelmet. Mint mondta, a karácsony előtti hetekben mindenki készül valamire: legyen az éppen találkozás rég nem látott rokonokkal vagy barátokkal.

Az alpolgármester szerint a várakozás lehet kellemetlen is – hosszú sorban a boltban, dugóban reggelente –, de ugyanakkor lehet reményteljes is, amikor valami különleges eseményre készülünk. Úgy véli, mindkét esetben közös pont a felkészülés és a bizalom.

- A várakozás során értékes időnket adjuk valamiért, amiről nem tudjuk, mi sül ki belőle - fogalmazott Hollósy András, kiemelve, hogy a karácsony az egymással való foglalkozás, a szeretet és a megbecsülés ideje.

Az ajándékok, amelyeket az ünnep alatt adunk, nem pusztán tárgyak: lemondás, áldozatvállalás és figyelem. Ezeket egész évben adhatjuk egymásnak szerinte.

Az alpolgármester hangsúlyozta, hogy a közösség ereje abban rejlik, hogy mindannyian részesei vagyunk ennek az élménynek. A karácsony lehetőség arra, hogy a szeretetet és a figyelmet mindennapjaink részévé tegyük – zárta gondolatait Hollósy András.

Ez is érdekelhet

Gyermeknapi élménykavalkád a Szeleta Parkban
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Ugrálóvár, arcfestés, íjászat és természetismereti programok is színesítik azt a különleges gyermeknapi rendezvényt, amelyet május 31-én rendeznek meg a miskolci Szeleta Parkban. Az esemény a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ fennállásának 50. évfordulóját is ünnepli.
Sztárvendéggel koncerteznek
MiskolcKultúraSzabadidő
Ünnepi koncertre készül a JazzInside Band. A formáció május 28-án a Nyilas Misi Közösségi Ház udvarán ad jubileumi estet, amelyen sztárvendégként Urbán Orsi jazzénekesnő is színpadra lép.
Újrafestik az útburkolati jeleket Miskolcon
Miskolc
Csütörtökön kezdődik a munka.
Virágokkal szépítették a Népkertet
MiskolcKörnyezetBulvár
„Virágültetés a Népkertben – Közösségi Összefogás a Zöldebb Városért” címmel rendezett virágültetési közösségi programot a Délidő Étterem, a Népkerti Vigadó és a Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda szerdán, hogy megszépítsék Miskolc szívét.