Ugrás a tartalomra

Öt éve ment el Kriza Ákos

Létrehozva
Ma, január 18-án van öt éve annak, hogy Kriza Ákos, Miskolc korábbi polgármestere és meghatározó politikai alakja hosszú, súlyos betegség után elhunyt.
Kép
Kriza Ákos
Kriza Ákos öt éve ment el.

"Kevesebb duma, több cselekvés és vezetőként legfontosabb a csapat". Kriza Ákos ezt tanácsolta nekem utolsó beszélgetésünkkor és a mellette töltött években is ezt tanultam tőle. Tanulom most is – emlékezett meg Kriza Ákosról Alakszai Zoltán, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei főispánja.

- Dr. Kriza Ákos 5 éve távozott közülünk, de neve örökre elválaszthatatlan marad Miskolctól. Elődként, kollégaként, barátként és miskolciként is tisztelettel és hálával gondolok rá. Számára a város vezetése nem tisztség volt, hanem ügy, felelősség és sorsközösség. Betegen is éveken át dolgozott Miskolcért, mert hitt a megújulásban, a fejlődésben és abban, hogy városunk jobb jövőt érdemel. Emlékét megőrizzük - emlékezett meg Tóth-Szántai József, Miskolc jelenlegi polgármestere.

Dr. Kriza Ákos 2010 és 2019 között vezette Miskolcot. Munkásságát orvosként, intézményvezetőként és helyi vezetőként egyaránt elismerték. 2019-ben megkapta a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjét. Néhány hónappal később derült ki, hogy betegsége miatt nem indul a polgármester választáson, egészségi állapota miatt visszavonult a politikától. 2021. január 18-án Kriza Ákos hosszú, méltósággal viselt betegség után hunyt el. 56 éves volt. Családja, barátai és munkatársai ma is őrzik emlékét. Emléke ápolása és a közösség szolgálata tovább él Miskolc életében.

Ez is érdekelhet

Csöbör Katalin gratulált Juhász Rolandnak, de nem adja fel
Miskolc
Nem adom fel, folytatjuk, a legközelebbi választáson győzni fogunk – mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje a borsodi 1-es választókerületben.
Megkezdődött a jegyzőkönyvek feldolgozása a miskolci városházán
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Vasárnap este 22 óra után megkezdődött a jegyzőkönyvek beérkezése a miskolci városházára, ahol a szavazókörök adatait folyamatosan dolgozzák fel. A munkát több választási szakember irányítja, miközben egymás után érkeznek a szavazókörök képviselői.
Hollósy András választás 2026 Fotó: Mocsári László
Gratulált Czipa Andrásnak, és felajánlotta a segítségét Hollósy András
Miskolc
Folytatja a munkát Miskolcért és Diósgyőrért, mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje.
Nagy csatában kaptak ki a diósgyőriek. Fotó: magánarchívum
A lila-fehérek nyertek a piros-fehérek ellen
MiskolcSport
Röplabda: női NB I Liga, rájátszás, B-csoport, 6. forduló: 111 perc kellett a vendégek sikeréhez.