Ugrás a tartalomra

Elkezdődött az Ökumenikus imahét - az egységért imádkoztak

Létrehozva
A krisztushívők egységéért szervezik meg minden évben világszerte az Ökumenikus imahetet, amelynek kezdőalkalmát Miskolcon idén a Deszkatemplomban tartották.
Kép
ökumenikus imahét deszkatemplom
Elkezdődött az Ökumenikus imahét a Deszkatemplom. Fotó: Mocsári László

A Miskolc-Tetemvári Református Egyházközség adott otthont január 18-án, vasárnap este az Ökumenikus imahét első alkalmának. 

Az ökumené szellemiségében szerveződő imádságos hetet január 18. és 24. között tartják Miskolcon a keresztény történelmi egyházak különböző felekezetei: római katolikus, református, görögkatolikus, evangélikus, baptista, metodista, ortodox. Minden nap más-más templomban, a különböző keresztény felekezetek szolgálói mondanak igehirdetéseket 18 órától, amelyeket közös imádság és éneklés is kísér. 

A Deszkatemplomban vasárnap Igét hirdetett: Kovács Zoltán, a Magyarországi Metodista Egyház Miskolci Körzetének lelkipásztora, Igét olvasott: Hangó István, a Miskolc-Avasi Református Egyházközség lelkipásztora. Ezt követően szeretetvendégségre várták a jelenlévőket a templom előtti téren. 

Kép
ökumenikus imahét deszkatemplom

Az Ökumenikus imahét tematikáját évente más-más egyház adja. Idén az Örmény Apostoli Egyház Pál apostol Efézusiakhoz írt leveléből választott mottót: „Egy test, és egy Lélek, aminthogy egy reménységre kaptatok elhívást is.” (Ef. 4,4)

A rendezvénysorozat célja az is, hogy a különböző közösségekbe járó hívők megismerjék egymás szokásait és egymást. Ezáltal gazdagodjanak, és jó kapcsolat alakuljon ki köztük. 

A hét kiemelt napját, január 20-án, kedden tartják a Nagyboldogasszony minorita templomban, a püspökök szolgálatával, Fabiny Tamás evangélikus püspök igehirdetésével. Az imádságos rendezvénysorozatot: a belvárosban, Diósgyőrben és az Avason külön szervezik meg, amelyek részletes programjáról: ITT írtunk. A héten beérkező perselypénzt a Szent Panteleimon Karitász Kárpátaljai Görögkatolikus Jótékonysági Szervezet számára juttatják el. 

Címkék

Ez is érdekelhet

Csöbör Katalin gratulált Juhász Rolandnak, de nem adja fel
Miskolc
Nem adom fel, folytatjuk, a legközelebbi választáson győzni fogunk – mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje a borsodi 1-es választókerületben.
Megkezdődött a jegyzőkönyvek feldolgozása a miskolci városházán
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Vasárnap este 22 óra után megkezdődött a jegyzőkönyvek beérkezése a miskolci városházára, ahol a szavazókörök adatait folyamatosan dolgozzák fel. A munkát több választási szakember irányítja, miközben egymás után érkeznek a szavazókörök képviselői.
Hollósy András választás 2026 Fotó: Mocsári László
Gratulált Czipa Andrásnak, és felajánlotta a segítségét Hollósy András
Miskolc
Folytatja a munkát Miskolcért és Diósgyőrért, mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje.
Nagy csatában kaptak ki a diósgyőriek. Fotó: magánarchívum
A lila-fehérek nyertek a piros-fehérek ellen
MiskolcSport
Röplabda: női NB I Liga, rájátszás, B-csoport, 6. forduló: 111 perc kellett a vendégek sikeréhez.