Ugrás a tartalomra

Megdöbbentő dolgokat találtak a zsaruk a miskolci hétvégi házban

Létrehozva
A rendőrök lefoglaltak mintegy 3 kilogramm drogot, közel 500 tő cannabist, nagy értékű járműveket, valamint több millió forintot azoktól a férfiaktól, akik egy miskolci hétvégi házban termesztették a drogot.
Kép
drogfogás
Egy miskolci hétvégi házban termesztették a drogot. Forrás: police.hu

Kábítószer-kereskedelem miatt folytat eljárást a Miskolci Rendőrkapitányság egy 49 és egy 51 éves helyi férfival szemben.

A rendőrség tájékoztatása szerint a gyanúsítottak elfogásukig, azaz január 27-éig egy miskolci hétvégi házban erre a célra speciálisan átalakított részekben termesztették, majd értékesítették a kábítószert.

A lefoglalt drog feketepiaci értéke meghaladja a 30 millió forintot.

A termesztőknél tartott kutatások során pedig vagyonvisszaszerzés keretében összesen hárommillió forintot, illetve eurót foglaltak le a nyomozók, valamint nagy értékű autókat, lakóautót, és motorkerékpárokat is.

Ráadásul az ültetvény fenntartásához szükséges energiát lopott árammal biztosították az elkövetők.

A Miskolci Rendőrkapitányság Felderítő Alosztálya őrizetbe vette a gyanúsítottakat, és kezdeményezte letartóztatásukat, amit a bíróság elrendelt – közölte a rendőrség.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy kábítószer fogyasztása esetén szédülés, felgyorsult pulzus, légszomj, hangulatingadozás, szorongás, pánikroham, zavartság, illetve remegés is jelentkezhet. Az arra hajlamos személyeknél a pszichés függőség erőssé, szinte már elviselhetetlenné válhat! Kábítószerek, például kristály fogyasztása hamar erős pszichikai függőséget vált ki a használójából, hosszú távon pedig maradandó egészségkárosodást okoz.

A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy a kábítószerek élettani hatása kiszámíthatatlan, használatuk tragikus kimenetelű is lehet!

Kérik, akinek kábítószerekkel kapcsolatos bűncselekményekről információja van, tegyen bejelentést a nap 24 órájában elérhető Telefontanú 06-80-555-111-es zöldszámán, illetve a 112-es segélyhívón.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Avasi Kvaterka
Élettel telt meg a Mélyvölgyi pincesor az Avasi Kvaterkán
MiskolcGasztroSzabadidő
Nyitott pincékkel, borokkal, zenével és nyári találkozásokkal telt meg szombaton az Avasi Kvaterka. A július 11-i programnak ezúttal a Mélyvölgyi pincesor adott otthont, ahol délután öt órától egészen hajnali kettőig várták a látogatókat.
Képgaléria
DVTK - Újpest FC 2-2 (1-0)
Döntetlent értek el a piros-fehérek
MiskolcSport
Labdarúgás: negyedik felkészülési találkozóját hazai környezetben játszotta a diósgyőriek NB II-es csapata.
Képgaléria
fotó: Mocsári László
Esti libegőzéssel várták a látogatókat Lillafüreden
MiskolcSzabadidő
Hosszított nyitvatartással várta a látogatókat szombaton a Lillafüredi Libegőpark. Így az érdeklődők a bükki naplementét és az esti panorámát is a magasból csodálhatták meg.
Válogatottunk legyőzte a szlovénokat
MiskolcSportVilág
Kosárlabda: Litvániában zajlik az U20-as női Európa-bajnokság.