Ugrás a tartalomra

Meglátogattuk az idei év első újszülöttjeit

Létrehozva
Két hete születtek, és nagyon életrevalók.
Kép
hortobágyi rajkajuh. Fotó: Mocsári László
Öt hortobágyi rajkajuh született a Miskolci Állatkertben. Fotó: Mocsári László

Világra jöttek az idei év első újszülöttjei a Miskolci Állatkertben, mégpedig a hortobágyi rackajuhok nyájában. Évek óta náluk köszönthetjük az év első jövevényeit az állatparkban, és nem volt ez másképp 2026-ban sem.

- Öt kisbárány született. Sajnos közülük négyet az állatkert gondozóinak kell kézből etetniük, mert az anyaállat elpusztult. Jelenleg tápszert kapnak, és nagyon jól érzik magukat. Az egyik kisbárány szerencsére az anyukájával maradhatott a nyájban - mondta Darvas Katalin zoopedagógus.

Gondos kezekben a kisbárányok

Vegyes a társaság: három hím és két nőstény jött a világra. Négy kisbárány jelenleg elkülönítve van, róluk az állatkert munkatársai gondoskodnak. Az első napokban még éjjel is velük maradtak, hiszen háromóránként etetni kellett őket. Nagyon jól érzik magukat. Ottjártunkkor éppen meg is éheztek, és ennek hangot is adtak. Ezért gyorsan elkészült a tápszer számukra, és kezdődhetett az etetés. Először Zorró és Barnuska került sorra.

Kép
hortobágyi rajkajuh. Fotó: Mocsári László
Zorró és Barnuska tápszert kapnak. Fotó: Mocsári László

Az ötödik kisbárány az anyukája mellett maradhatott a nyájban. A mamája minden pillanatban szemmel tartja, védelmezi és óvja. Ottjártunkkor sem mozdult el mellőle.

Kép
hortobágyi rajkajuh. Fotó: Mocsári László
Az anyukája el sem mozdul kicsinye mellől. Fotó: Mocsári László

Ősi magyar juhfajta

A hortobágyi rackajuh ősi magyar fajta: bizonyítottan már a 15-16. században is tartották hazánkban ezeket az állatokat. Nagyon szívós és ellenálló, jól bírja a zord időjárási körülményeket is. Szabad tartásban nevelték, ezért is terjedt el az Alföldön sokfelé. Később kissé visszaszorult az állomány létszáma, ma azonban már hungarikumnak számít, és ismét fellendülőben van a tartása gyapjáért, húsáért és tejéért egyaránt - tudtuk meg Darvas Katalintól.

A kisbárányok addig maradnak az állatkertben, amíg meg nem nőnek. Később dől el, hova kerülnek majd.

Ez is érdekelhet

Csöbör Katalin gratulált Juhász Rolandnak, de nem adja fel
Miskolc
Nem adom fel, folytatjuk, a legközelebbi választáson győzni fogunk – mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje a borsodi 1-es választókerületben.
Megkezdődött a jegyzőkönyvek feldolgozása a miskolci városházán
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Vasárnap este 22 óra után megkezdődött a jegyzőkönyvek beérkezése a miskolci városházára, ahol a szavazókörök adatait folyamatosan dolgozzák fel. A munkát több választási szakember irányítja, miközben egymás után érkeznek a szavazókörök képviselői.
Hollósy András választás 2026 Fotó: Mocsári László
Gratulált Czipa Andrásnak, és felajánlotta a segítségét Hollósy András
Miskolc
Folytatja a munkát Miskolcért és Diósgyőrért, mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje.
Nagy csatában kaptak ki a diósgyőriek. Fotó: magánarchívum
A lila-fehérek nyertek a piros-fehérek ellen
MiskolcSport
Röplabda: női NB I Liga, rájátszás, B-csoport, 6. forduló: 111 perc kellett a vendégek sikeréhez.