Ugrás a tartalomra

Program indult a fogyatékossággal élő és idős miskolciak életminőségének javítására

Létrehozva
Érzékenyítő és szemléletformáló programok, egészségfejlesztő előadások, valamint művészetterápiás, rekreációs és mentálhigiénés foglalkozások valósulnak meg az elnyert több mint 416 millió forint uniós támogatásból.
Kép
Egészségnap látássérülteknek a Fehér Bot Napja alkalmából 2023-ban. Minap-archív fotó: Mocsári László

Elindult az „Együtt egymásért!” című projekt megvalósítása Miskolcon, melynek célja a fogyatékossággal élő és idős miskolciak életminőségének javítása, egészségük megőrzése, társadalmi beilleszkedésük elősegítése, valamint az elszigeteltség csökkentése – tájékoztatta a minap.hu-t a városháza Sajtó-, Kommunikációs és Városmarketing osztálya csütörtökön.

Közleményükben jelzik, hogy a projektet Miskolc önkormányzata konzorciumi együttműködésben valósítja meg a Vakok és Gyengénlátók Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Egyesületével, a Miskolci Autista Alapítvánnyal, a Szimbiózis a Harmonikus Együtt-létért Alapítvánnyal, valamint a Baptista Tevékeny Szeretet Misszióval partnerségben.

Részletezik: érzékenyítő és szemléletformáló programok, egészségfejlesztő előadások valamint művészetterápiás, rekreációs és mentálhigiénés foglalkozások valósulnak meg.

A fejlesztés eredményeként erősödik a közösségi összetartozás, javul az érintett célcsoportok életminősége, és Miskolc egy befogadóbb, élhetőbb városi környezettel gazdagodik

– fogalmaznak.

A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg. A fejlesztés forrását az Európai Szociális Alap Plusz és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja 2025-29. között.

A miskolci önkormányzat mintegy 416,48 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el, 100 százalékos támogatási intenzitás mellett.

A projektről bővebb információt IDE kattintva olvashat.

Ez is érdekelhet

Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.
Enyedi Lili két aranyérmet nyert
MiskolcSport
Nyíregyházán rendezték az U20-as és az U18-as atléták fedettpályás országos bajnokságát.
Javítani a lyukói életlehetőségeket – közel 1 milliárdos program kezdődött Miskolcon
Miskolc
Elindult az „Együtt Lyukóért!” című projekt megvalósítása.