Ugrás a tartalomra

Hangoztatja visszakapott szavait

Létrehozva
Új kötettel jelentkezik Kövesdi Károly: a „Visszakapott szavak” bemutatója nemcsak egy könyv premierje, hanem ritka irodalmi esemény is, ahol a költészet súlya és csendje egyszerre válik átélhetővé.
Kép
kovesdikaroly_iro.webp
Kövesdi Károly. Fotó: Fábián Gergely ma7

Kövesdi Károly legújabb verseskötetét mutatják be április 8-án 17 órától a Miskolci Galériában a Felvidék Ház szervezésében, Visszakapott szavak címmel. Az est egy olyan alkotó munkásságába enged betekintést, aki ritkán jelentkezik új kötettel – ám amikor igen, annak mindig komoly visszhangja van.

A kötet kapcsán Petőcz András, a könyv szerkesztője úgy fogalmaz: Kövesdi azon szerzők közé tartozik, akik nem a megszólalás gyakoriságával, hanem annak súlyával mérik önmagukat. Bár a költő folyamatosan ír, a verseskötet mint forma csak ritkán születik meg – amikor azonban igen, az egy letisztult, átgondolt alkotói folyamat eredménye.

A gömöri származású költő hitvallása szerint a vers nem kényszeríthető ki: csak akkor érdemes megszólalni, amikor a gondolat valóban megérett rá. Ez a szemlélet teszi különlegessé a Visszakapott szavak darabjait is, amelyekben a csend, az idő és a belső figyelem éppolyan hangsúlyos, mint maguk a kimondott szavak.

Kövesdi Károly neve nem ismeretlen a miskolci irodalomkedvelő közönség számára: több szálon is kötődik a városhoz, így minden alkalom, amikor új művel tér vissza, különös jelentőséggel bír. A szerző Magyar Örökség Díjjal és Illyés Gyula-díjjal is elismert munkássága a kortárs magyar líra meghatározó értékei közé tartozik.

A könyvbemutató nemcsak az új kötet megismerésére ad lehetőséget, hanem arra is, hogy a közönség személyesen találkozzon a szerzővel, és bepillantást nyerjen az alkotói folyamat kulisszái mögé. Az esemény egy óra időtartamban kínál elmélyült, mégis közvetlen irodalmi élményt mindazoknak, akik hisznek a szavak erejében.

Ez is érdekelhet

Görög táncház a Csengey-kertben
Zenés gasztrokorzóval zárják a nyarat Miskolcon
MiskolcKultúraSzabadidő
Élettel telik meg a belváros: három hétvégén át vár az UMAMISKOLC Zenés Gasztro Korzó a Városház téren.
Szünetel a melegvíz-szolgáltatás a Győri kapu és az Avas bizonyos részein
Miskolc
Kora estére várhatóan visszaáll a rend.
Éjszaka is életre kel a Miskolci Állatkert – különleges programokkal várják a látogatókat
MiskolcSzabadidő
Ismét megrendezik az Állatkertek Éjszakáját a Miskolci Állatkertben. A különleges esti program középpontjában idén az állatvilággal kapcsolatos tények és tévhitek állnak, de látványos bemutatók, csillagles, tűzzsonglőr show és éjszakai látványetetések is várják az érdeklődőket.
Ma még eső, holnap ismét meleg
Miskolc
Elszórtan futó zápor kialakulhat szerdán Miskolc térségében.