Ugrás a tartalomra

Látogatási tilalom a miskolci kórházban

Létrehozva
A korlátozás visszavonásig marad érvényben - írták a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház És Egyetemi Oktatókórház oldalán.
Kép
szent ferenc kórház

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház teljes miskolci Szent Ferenc Tagkórházára látogatási tilalmat rendeltek el akut légúti megbetegedések halmozódása miatt – közölte az intézmény csütörtökön.

A tájékoztatás szerint a Szent Ferenc Tagkórház I. Ápolási Osztályán és a II. Mozgásszervi Rehabilitációs Osztályon fekvő betegek és egészségügyi dolgozók körében jelentkeztek tömegesen akut légúti tünetek. Az esetek miatt a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya 2026. május 13-tól valamennyi fekvőbeteg-ellátó osztályra kiterjedő látogatási tilalmat rendelt el.

A korlátozás visszavonásig marad érvényben.

A kórház közölte: a járóbeteg-ellátás és a szakrendelések működését a rendelkezés nem érinti. A belépés azonban kötelező maszkviselés és kézfertőtlenítés mellett történik.

A súlyos állapotú betegek hozzátartozói rendkívüli látogatási kérelmet nyújthatnak be az intézmény igazgatói ügyeletének e-mail-címén.

Ez is érdekelhet

Éremeső a Népkertben
MiskolcSport
Családi sportnap: reggeltől estig tartó programot szervezett a Miskolc Népkert Volán Sportegyesület.
Képgaléria
Régiségvásár
Ismét kedvezett a kincsvadászoknak a régiségvásár
MiskolcSzabadidő
Oldschool BMX felvonulás tette emlékezetessé a júniusi Miskolci Régiségvásárt.
Képgaléria
Bükki Hegyi Maraton
Látványos csaták, nívós küzdelmek a 34. Bükki Hegyi Maratonon
MiskolcSport
A június 6-án megrendezett versenyen háromszáznál több sportember ismerkedett meg a Bükk-hegység csodálatos látványt kínáló, de cseppet sem könnyű pályájával.
Minőségre hangolt mérnök- és gazdászkultúra az egyetemen
MiskolcGazdaságOktatás
Stratégiai együttműködést kötött a Miskolci Egyetem és az ISO 9000 Fórum Egyesület.