Harmadfokú hőségriasztás
Az Országos Tisztifőorvos a másodfokú hőségriasztást meghosszabbította, majd június 27-től június 30. éjfélig a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztást rendelte el. A csapadékhiány és a tartós kánikula miatt országszerte jelentősen megnőtt a vízfogyasztás, ami fokozott terhelést jelent az ivóvízhálózatok számára.
A rendkívüli hőség miatt minden eddiginél nagyobb terhelés nehezedik az ivóvízellátó rendszerekre, ezért az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV Zrt.) arra kéri a lakosságot és az önkormányzatokat, hogy takarékosan bánjanak az ivóvízzel.
Az ÉRV Zrt. tájékoztatása szerint a szolgáltató rendszerei jelenleg üzemszerűen működnek, és a megnövekedett vízigény kiszolgálásához minden szükséges műszaki és személyi feltétel rendelkezésre áll. A biztonságos vízellátás fenntartásához ugyanakkor elengedhetetlen a fogyasztók együttműködése.
Medencefeltöltés, autómosás
A társaság arra kéri a lakosságot, hogy lehetőség szerint csak a legszükségesebb célokra használják az ivóvizet.
- Lehetőség szerint mindenki törekedjen az ivóvíz takarékos felhasználására, mellőzzék, illetve ütemezzék át a nem létfontosságú vízhasználatot (pl. medencetöltés, autómosás, stb.)
- A közületi fogyasztók ütemezzék a csúcsidőszakokon kívülre a jelentős felhasználást
- Amennyire lehet, csökkentsék a növényzet locsolására használt ivóvízmennyiséget, illetve a locsolások gyakoriságát
- A reggeli és az esti csúcsfogyasztási időszakban kerüljék az öntözést
- Pormentesítésre, az utak, járdák locsolására ne ivóvizet használjanak!
Felkészültek a nyári csúcsidőszak kihívásaira
Az ÉRV Zrt. közölte: szakemberei felkészültek a nyári csúcsidőszak kihívásaira, és szükség esetén a lehető legrövidebb idő alatt elhárítják az esetleges műszaki hibákat, illetve gondoskodnak az alternatív vízellátásról.
A szolgáltató kiemeli, hogy a lakosság tudatos vízhasználata nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a hőség idején is minden településen folyamatos és biztonságos maradjon az egészséges ivóvízellátás.