Ugrás a tartalomra

Állati karácsony 

Létrehozva
A hagyományok szerint minden évben december 27-én rendezi meg a Miskolci Állatkert az Állatok Karácsonyát. 2019 után idén sem volt ez másként. 
Preview Image
Horváth Csongor képgalériája

Mint szinte minden, így tavaly ez is elmaradt. A 2020-as kihagyást követően azonban újra lehetőség nyílt együtt ünnepelni a kis és nagy kedvencekkel. Az akció célja ugyanaz maradt: az állatbarátok jelen legyenek ezen a különleges napon az állatkert lakóival. Legyen szó a tanyaházi "betlehemi állatok" közös etetéséről vagy éppen az oktatótermi állatbemutatóról. 

Kép

A hosszas előkészület során a gondozók már jó előre karácsonyi hangulatot varázsoltak az állatházakra. Kidíszítették és megszépítették a bent lakó állatok élőhelyeit. Míg azok aztán hétfőn végre meg is kapták „ajándékukat”, melyet az úgynevezett látványetetések alkalmával az érdeklődők is figyelemmel kísérhettek. Többek közt jóllakatták a bunder majmot, a szibériai tigrist, a kengurut, a gyűrűsfarkú makit, a vörös rókát, az észak-amerikai kúszósült, a sivatagi hiúzt, a vörösorrú ormányos medvét, az örvös mangábét és a kétpúpú tevét.

Kép

Ez a nap is bizonyította, hogy télen is érdemes felkeresni az állatkertet, hiszen a legtöbb állat ebben az időszakban is aktív. Sőt vannak, amelyek ilyenkor érzik magukat igazán elemükben, mivel a fák lombkoronáiban és a kifutók bokraiban - a többi évszakéval ellentétben - a téli növényzet mögül nagyobb eséllyel bukkannak föl… 

Ez is érdekelhet

Lányi Lala szerint a világ bármely pontjára eljuthat a magyar Depeche Mode Special Tribute
SzabadidőMiskolcBelföldVilágKultúra
Berlin, Franciaország, Olaszország – és talán egyszer a tengerentúl. Alig egy év alatt nemzetközi érdeklődést váltott ki a 101 Hang, az a különleges magyar produkció, amely a Depeche Mode dalait értelmezi újra szimfonikus zenekarral, férfikarral és népszerű hazai előadókkal. A decemberi, Budapesten tartandó koncertjük kapcsán a vidéki rajongókról sem feledkeznek meg a szervezők.
Több mint 60 állatfajra veszélyesek Magyarországon az elhagyott horgászeszközök
SzabadidőBelföldTudományKörnyezet
Magyarországon legalább 64 állatfajt fenyeget a járulékos fogásnak nevezett jelenség, amikor olyan állatból lesz zsákmány, amely nem célpontja a horgászatnak.
Tíz festési technika
SzabadidőMiskolcKultúra
Ha eddig kérdéses volt, hogy milyen díszítése lesz a húsvéti tojásnak, akkor segítünk. Íme tízféle tojásfestési technika.
Sátorbontás és tavaszi karbantartás a Selyemréti Strandfürdőben
Szabadidő
A medencék visszatöltését várhatóan a jövő hét közepén kezdik meg.