A kocsonya igazi hungarikum, Miskolcon pedig külön kultusza van: itt illik szeretni ezt a fogást, ami tulajdonképpen egy nagyon erősre főzött, majd megdermesztett húsleves. Bár idén a nagy dzsembori elmarad – a Covid miatt ez éven sem rendeznek Kocsonyafesztivált –, nem maradnak program nélkül ennek a rezgő finomságnak a kedvelői.
A Miskolci Kulturális Központ (MKK) ugyanis Kocsonyahétvégére vár mindenkit február 12-én és 13-án fél 11-től a Mexikóvölgy Rendezvényközpontban.
Mindkét napon az Agyagbanda zenél majd, emellett egyéb érdekes programok is tarkítják az eseményt: szombaton a szombaton 12 órától a Spider Mentőcsapattal és az ott szolgálatot teljesítő kutyusokkal találkozhattak a kilátogatók - a csoport állományába tartozott Mancs is, a miskolciak világhírű életmentője - vasárnap pedig a Mályi Modellező és Makettező Klub tart kiállítást. A csapat mintegy 5-20 db RC autót mutat majd be, amelyek közül néhányat ki is próbálhatnak az érdeklődők.
A program állatbarát, a külső helyszínre házikedvencekkel is érkezhettek a vendégek. Szombaton az első 200 regisztráló külön meglepetésben részesült, ők mazsolás túrós lepényt, forró teát és forraltbort kóstolhattak.
Az ételkínálatban sertés- és füstölthúsos kocsonya, vadkocsonya, libamájas kocsonya, kocsonyalé, mazsolás túrós lepény, juhtúrós lepény, csülkös cipő, hurka, kolbász, forralt bor és tea is szerepel.