Ugrás a tartalomra

A szállásadók megérzik a változtatást

Létrehozva
Augusztus elsejétől a kártyákon lévő pénzt nemcsak kikapcsolódásra, utazásra, szállodafoglalásra lehet felhasználni, hanem hideg élelmiszerek vásárlására is, ami a szállodák felől a boltokhoz irányíthatja ezeket az összegeket. A Szép-kártya szabályok változását megérzik a szállásadók.
Kép
Illusztráció. | Fotó: Mocsári László

A miskolci Calimbra Wellness és Konferencia Hotel értékesítési igazgatója, Török-Bencze Csilla szerint a változásról szóló kormányzati bejelentésnek volt érezhető hatása náluk, de mára újra stabilizálódtak a foglalások.

Elmondta, náluk az idei nyár egyelőre várakozáson alul teljesít, a tavalyi évhez képest csökkenés látható a foglalásokban. Míg előző évben 80-90 százalékos kihasználtsággal zajlott a nyári szezon, addig jelenleg megközelítőleg alig 70-80 százalékkal számolhatnak. A nyár második felében még növekedést remélnek.

Az igazgatótól megtudtuk, náluk a vendégek közel 50-60 százaléka fizet Szép-kártyával, és azt a bejelentést, hogy augusztustól a kártyákon lévő pénzt nemcsak kikapcsolódásra, utazásra, szállodafoglalásra lehet felhasználni, hanem hideg élelmiszerek vásárlására is, ami a szállodák felől a boltokhoz irányíthatja ezeket az összegeket, megérezték a foglalások visszaesésében. Ez azonban átmeneti volt, ma már újra a foglalások érkeznek, nem a lemondások.

Hirkó Péter, a miskolctapolcai Székely Kúria recepciósa ismertette, hogy az előfoglalások alapján náluk a nyári szezonra a szobák közel nyolcvan százalékát már lefoglalták, ez alapján jó forgalomra számítanak ebben az évben. Sok a hazai vendég is, akik mintegy ötven százaléka a Szép-kártyára utalt pénzt költi a nyaralásra.

Hirkó Péter szerint náluk az augusztus most erősnek látszik, még nem felmérhető, hogy milyen lesz a hatása a szállodákra annak, hogy augusztus elsejétől a Szép-kártyákon lévő összeget hideg élelmiszerre is el lehet majd költeni.

Szeptemberre ugyan nincsen kiemelkedő számban előfoglalásuk, de akkor már az iskolaév is elkezdődik, ami mindig visszaveti a szezonvégi forgalmat. Állítása szerint nem tud olyan esetről, amikor kifejezetten a Szép-kártya szabályainak változása miatt mondtak volna vissza foglalásokat náluk.

Kép
Szopkó Tibor alpolgármester egy turisztikai kerekasztal-beszélgetésen. | Fotó: Mocsári László

Szopkó Tibor alpolgármester szerint a Fidesz-KDNP az elhibázott gazdaságpolitikáját a miskolci turisztikai szolgáltatókkal is meg akarja fizettetni, hiszen korábban tipikusan szállásra költöttek az emberek a Szép-kártyákról, mostantól azonban már hideg élelmet is tudnak vásárolni, aminek az lehet a következménye, hogy ezeknek a pénzeknek a nagy része a szálláshelyekről a kereskedelem felé vándorol majd.

- „Ez tényleg arról szól, hogy az inflációs hatást gyakorlatilag a turisztikai szolgáltatókkal fizettetik meg. Szerintünk ez nem normális dolog. Kifejezetten károsnak tartjuk a szektorra nézve” – nyilatkozta az alpolgármester.

A városvezetés a miskolci turisztikai szolgáltatókkal egyeztetve úgy látja, hogy a többségüknek problémát okoz az intézkedés. A politikus jobb megoldásnak tartotta volna, ha a nyári turistaszezont követően, csak szeptembertől vezetik be ezt a változást.

Ez is érdekelhet

Gyerekként ő is vonattal utazott a Balatonhoz
SzabadidőMiskolcVilág
Nyári élményeiről mesélt Bánhidi Lilla, aki Miskolcon töltötte gyerekkorát, majd felnőttként elköltözött, később pedig megírta a Sorsod Borsodot. A könyv Margó-díjat nyert, ami minden évben a legjobb első prózakötetes szerzőnek jár.
Meseszerű élményben volt része
SzabadidőMiskolcVilágKultúra
Molnár Judit, miskolci származású operaénekessel készítettünk interjút arról, hogyan nyaralt gyerekkorában. Arról is beszélt, hogy nagymamája éppen abban az épületben él most, ahol ő nyaralt.
Lányi Lala szerint a világ bármely pontjára eljuthat a magyar Depeche Mode Special Tribute
SzabadidőMiskolcBelföldVilágKultúra
Berlin, Franciaország, Olaszország – és talán egyszer a tengerentúl. Alig egy év alatt nemzetközi érdeklődést váltott ki a 101 Hang, az a különleges magyar produkció, amely a Depeche Mode dalait értelmezi újra szimfonikus zenekarral, férfikarral és népszerű hazai előadókkal. A decemberi, Budapesten tartandó koncertjük kapcsán a vidéki rajongókról sem feledkeznek meg a szervezők.
Több mint 60 állatfajra veszélyesek Magyarországon az elhagyott horgászeszközök
SzabadidőBelföldTudományKörnyezet
Magyarországon legalább 64 állatfajt fenyeget a járulékos fogásnak nevezett jelenség, amikor olyan állatból lesz zsákmány, amely nem célpontja a horgászatnak.