Ugrás a tartalomra

Szakértő: tél előtt különösen fontosak a vitaminok

Létrehozva
A téli időszak előtt különösen fontos, hogy elég vitamin jusson a szervezetbe - közölte Kerekes Dániel személyi edző szombaton az M1 aktuális csatornán.
Kép

Azt mondta, a multivitamin-készítmények nem ajánlottak, helyette inkább vegyes táplálkozással érdemes kezelni a vitaminhiányt. A gyakori izomgörcs magnéziumhiányt, a száraz bőr E- és A-vitaminhiányt, a sós ételek iránti sóvárság pedig B-vitaminhiányt jelezhet - tudatta. Hozzátette, hogy érdemes mindig a szezonális zöldségeket és gyümölcsöket fogyasztani.

Ez is érdekelhet

Állatok világnapja az Állatkertben
Ma van a veszélyeztetett fajok világnapja
VilágKörnyezet
Ma van a veszélyeztetett fajok világnapja, vigyázzunk a minket körülvevő fajokra - mondta az élő környezetért felelős miniszter a Facebook-oldalára pénteken feltöltött videóban.
A háború kitörése óta a legnagyobb orosz támadás folyik Kárpátalján
Világ
Orosz dróntámadás zajlik Kárpátalján, amelyet a magyar kormány mélységesen elítél; a kabinet figyelemmel követi az eseményeket és tájékoztatni fogja a közvéleményt - mondta Orbán Anita külügyminiszter a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
Országos csúcsot futottak Afrikában
VilágSport
Atlétika: váltó-világbajnokság, Botswana, Gaborone főváros: a diósgyőri Tóth Anna volt a befutó.
Szerte Európában másképpen ünneplik az anyák napját
VilágKultúra
Idén Magyarországon az anyák napja május 3-ra, vasárnapra esett, de nem minden országban ünneplik ekkor és a szokások is eltérőek.