Ugrás a tartalomra

Hétfőtől bezárják az iskolákat

Létrehozva
A tanulók nem mehetnek be az iskolába, a tanárok digitális eszközök segítségével folytatják az oktatást – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök pénteken.

Orbán Viktor miniszterelnök Facebookon jelentkezett be, egyebek mellett bejelentette:

- tíz akciócsoportot állítottak fel. Van egyebek mellett egy oktatási, egy rendkívüli jogrendért felelős, egy pénzügyi, és egy, a gazdaság újraindításáért felelős akciócsoport

- a létfontosságú vállalatokat védeni fogják

- gyógyszert, vakcinát fejleszt Magyarország

- a laborkapacitás több ezer mintavételhez elegendő. Kesztyűből 22 millió pár van, maszkból 1,2 millió, és további 1 millió érkezik. 2000 lélegeztető géppel és altató géppel rendelkezünk. Ezek sok 10 ezer megbetegedés esetén is elegendőek

- mostantól Izraelből sem lehet külföldieknek belépni hazánkba. Az innen érkezett magyaroknak 2 hetes vesztegzárat kell vállalni.

- március 16-tól kezdve új oktatási, úgynevezett tantermen kívüli digitális munkarend lép életbe. A diákok nem mehetnek be az iskolába. A tanárok digitális eszközökkel kell, hogy folytassák a tanítást. Az érettségire is fel tudnak készülni, jó esély van rá, hogy a szokott módon meg tudják tartani az érettségi vizsgákat. Új módszertani ajánlásokat tesznek közzé jövő héten. Ha kell, kiscsoportos gyermekmegőrzést is tudnak biztosítani, de jobb lenne, ha a gyerekek otthon maradnának

- a gyerekekre ne a nagyszülők vigyázzanak! A járvány a fiatalokat nem veszélyezteti. A nagyszülők komoly bajba kerülhetnek, mert számukra életveszélyes fertőzést jelent. Vigyázni a nagyszülőkre kell. A gyerekek felügyeletét másra bízzuk. Vigyázzunk egymásra is! - emelte ki a kormányfő.

Ez is érdekelhet

MÁV: bővülnek és egységesülnek az utastájékoztató térképek, online adatbázisok
Belföld
Az elmúlt időszak több változása indokolttá teszi, hogy újabb információval bővüljenek és egységessé váljanak a MÁV-csoport valós idejű járatinformációkat megjelenítő térképei - tudatta a MÁV-csoport szombaton a honlapján.
Hetvenkét nap szabadság jön, kitört a vakáció
BelföldOktatásSzabadidő
Pénteken volt az utolsó tanítási napja a 2024-ben kezdődött tanévnek, hétfőtől gyakorlatilag is elkezdődik az iskolások nyári vakációja.
Érkezik a magasabb összegű családi kedvezmény
BelföldGazdaság
Ötven százalékkal magasabb összegben vehetik igénybe a családok július 1-jétől a családi kedvezményt.
Ha ilyen terméket vett az Auchanban, akkor ne egye meg!
BelföldEgészség
Mikrobiológiai szennyeződés és nem jelölt allergén miatt füstölt, szeletelt baconszalonnát és libamájast hívott vissza a forgalomból az Auchan.