Ugrás a tartalomra

Az új menetrendre figyelmeztette az avasiakat Szilágyi Szabolcs

Létrehozva
De az MVK sofőrjeinek helyzetére is kitért a Velünk a Város DK-s önkormányzati képviselője a most szombaton életbe lépő járatsűrítések és -módosítások kapcsán tartott szerdai sajtótájékoztatóján.
Kép
Fotók: Juhász Ákos

Miskolc 6. számú önkormányzati választókerületének képviselője mindezt azért tartotta fontosnak, mert – mint fogalmazott – az Avas és Miskolc életében is jelentős javulást fog hozni az október 14-én bevezetendő új közösségi közlekedési menetrendSzilágyi Szabolcs külön örömmel fogadta, hogy ismételten jár a 30-as, melyet állítása szerint legalább másfél éve szorgalmazott ő maga is.

A Demokratikus Koalíció helyi politikusa szerda reggel a városrész autóbusz-végállomásán körzetének figyelmét felhívta: a 35-ös busz bizonyos járatai a városközpont érintésével közlekednek majd; míg a korábbi 35É-ssel immár 935-ösként találkozhatunk, melynek legkorábbi járatát az első, Budapestre induló vonathoz igazították.

Kiemelte: szombattól az eddigi 35R 36-os jelzéssel folytatja tovább, egyben indulása is sűrűsödik; a 32-esekkel és a 34-esekkel 9 és 13 között eddig óránként, innentől azonban félóránként találkozhatnak a helyiek; a 29-es és 39-es körjáratok pedig fordított menetiránnyal – immár a Hideg soron keresztül ugyan, de – a szokott módon egészen az Újgyőri főtérig közlekednek.

Kép

A képviselő emlékeztetett, habár a szeptember 28-án tartott városi közgyűlésen a Velünk a Város frakciója egységesen megszavazta a vonalhálózat és a menetrend módosításáról szóló javaslatot, addig a Fidesz-KDNP frakciószövetség tagjai nemet mondtak rá.

"A kormány elhibázott gazdaságpolitikája miatt" a közlekedési vállalat buszvezetőinek bére reálértéken csökken, a munkaerőhiány pedig jelentős többletterhet ró rájuk Szilágyi Szabolcs szerint – aki kifejtette, pártja elutasít minden olyan esetleges törekvést, mely a magyar sofőrök külföldi munkavállalókkal történő helyettesítését célozná. 

Kép

Mint az az avasi DK-s képviselőtől végezetül elhangzott: az MVK buszvezető-toborzása a jelenlegi bérek mellett kétséges, hogy hozhat-e bármilyen eredményt, éppen ezért kellene "a hatalmas felelősséggel társuló és folyamatos koncentrációt igénylő munkakört anyagilag is megbecsülni".

Ez is érdekelhet

Kivirágzott több miskolci óvoda és bölcsőde
MiskolcKörnyezet
Ötszáz tő virágot adományozott választókörzete óvodáinak és bölcsődéinek Hollósy András alpolgármester a városnap és a tavasz apropójából.
A jogász válaszol: Termék visszavétele eladó által fogyasztási szerződésben
MiskolcGazdaságEgészség
Miskolci levélírónk keresett meg, kérdezve, hogy az üzletben vásárolt tartós fogyasztási cikket a kereskedő, a vásárlástól számított 3 napon belül köteles-e visszavenni?
Ezer szállal kötődik Miskolchoz
MiskolcSport
Díszpolgárokat kérdeztünk a városnap apropójából: mit jelent számukra Miskolc. Repka Attila birkózó, az 1992-es barcelonai olimpia 68 kilós kötöttfogású bajnoka, világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki aranyérmes, a DVTK birkózó szakosztályának vezetője és edzője 1993-ban kapta meg a díszpolgári címet.
Képgaléria
Soho - olasz napok
Olasz hétvégével indul a szezon a Sohoban
MiskolcGasztroSzabadidő
Megújult tartalommal, még több kényelemmel és még több fénnyel várja a szórakozni vágyókat a tavaszi-nyári időszakban a Soho.