Ugrás a tartalomra

Egy szebb Miskolcért bocsátotta árverésre egyik festményét Molnár András

Létrehozva
A nemes kezdeményezés célja az egyik sétálóutcáról nyíló kapualj felújítása, ami a jövőben kiállítóhelyként működhetne.
Preview Image
Aukció a Zenepalotában - Osztie Tibor képgalériája

A népszerű miskolci levesbár, melletti, vagyis a Széchenyi István út 89. szám alatti kapualj felújítására ajánlotta fel egyik festményét Molnár András festőművész. Az akciót szombaton késő délután tartották meg a Zenepalotában.

Az eseményt Kovács Zsuzsanna, a miskolci polgármesteri hivatal kulturális és sport osztályának vezetője nyitotta meg, aki beszédében kiemelt jelentőségűnek nevezte a közösségi összefogást, és mint mondta, ezen az eseményen a kultúra is e nemes cél szolgálatába állt.

Kép
Aukció a Zenepalotában
Kovács Zsuzsanna. Fotó: Osztie Tibor

– Szépet adni a szépért cserébe, az valódi összefogás, ami Miskolc egészét szolgálja. A kapualj, aminek a felújítására Molnár András felajánlotta festményét, nemcsak kövekből áll. Ez a város múltjának egy darabja, amin nap mint nap áthaladunk, észre sem vesszük miről tudna mesélni. Most lehetőségünk van arra, hogy megálljunk és tegyünk azért, hogy szeretett sétálóutcánk egy újabb darabkája s vele Miskolc városa is visszakapja régi fényét – hangsúlyozta hozzátéve: ahogy Molnár András képei összekötnek egy kor vagy egy táj mélyéségével, úgy köt össze minket most a közös cselekvés „hiszen a művészet összeköt minket nemcsak egymással, hanem a hellyel is, ahol élünk.”

Kép
Aukció a Zenepalotában
Fotó: Osztie Tibor

Ezt követően Gergye Zoltán, a Fügedi Márta Népművészeti Egyesület elnöke mutatta be Molnár András életét és munkásságát, majd műsort adott a Szent Imre Római Katolikus Iskola és Óvoda. Jacsó Pál költő, a Miskolczi Pincék Dalárdája valamint Boncsér Gábor népzenész, és a Számadó Zenekar is.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Éneklő Ifjúság. Fotó: Bujdos Tibor
Éneklő Ifjúság minősítő koncertet rendeztek Miskolcon
MiskolcOktatásKultúra
Különleges zenei eseménynek adott otthont csütörtökön a miskolci Fazekas Utcai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola.
Képgaléria
Díjazták a legkiemelkedőbb eredményeket elérő tanulókat
MiskolcSportOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
Ünnepélyes tanévzárót tartottak a DVTK-BorsodChem tanulmányi ösztöndíjprogram résztvevői számára a DVTK Stadion VIP termében, ahol a programban részt vevő diákok, pedagógusok, támogatók és szervezők közösen értékelték a 2025–2026-os tanévet.
MVK bérlet
Változás jön a miskolci bérleteknél júniustól
Miskolc
A modernebb és biztonságosabb ellenőrizhetőség érdekében a bérletek vásárlási folyamata és a helyi kombinált bérletek kinézete megváltozik Miskolcon június elsejétől.
Megidézik a '60-as évek Doors-hangulatát – dupla koncert Miskolcon
MiskolcKultúraSzabadidő
Dupla koncertet ad Magyarországon, a miskolci Grizzly Music Pub-ban napjaink leghitelesebbnek tartott Doors „memorial band”-je pénteken és szombaton.