Ugrás a tartalomra

Hatmilliárd forintos támogatást kap Miskolc a DAM területére

Létrehozva
Jelentős kormányzati támogatáshoz jut Miskolc: összesen 6 milliárd forintot kap a város annak érdekében, hogy tovább növelje tulajdonrészét az egykori DAM (Diósgyőri Acélművek) területén. A döntés a Magyar Közlönyben is megjelent, erről Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere számolt be.
Kép
DAM bejárás
DAM bejárás.

6 milliárd forintos kormányzati támogatás Miskolcnak a DAM további tulajdonrészeinek megvásárlására

- jelentette be Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere kedden közösségi oldalán.

A támogatás célja, hogy az önkormányzat megvásárolhassa a DAM területének további, mintegy 33,6 hektáros részét, valamint az ahhoz tartozó eszközöket. Emellett a pénzből rendezni tudják a terület tulajdonviszonyait, és fedezni lehet az ingatlan működtetésével járó költségeket is. A forrás vissza nem térítendő, vagyis azt nem kell visszafizetnie a városnak, és külön pályázatot sem kellett benyújtani rá - írja a Magyar Közlöny.

A polgármester már korábban is hangsúlyozta, hogy a cél az egykori gyárterület mielőbbi visszaintegrálása Miskolc gazdasági és városi életébe. Az elmúlt időszakban kormányzati segítséggel már több területrészt sikerült megszerezni, a mostani támogatás pedig újabb lépést jelent ebben a folyamatban.

A DAM-terület sorsáról szóló munkacsoport ülése után, december elején a városvezetés megerősítette: folytatják a tárgyalásokat és a vásárlásokat. A kormány részéről Orbán Viktor   miniszterelnök is jelezte támogatását, és felajánlotta közreműködését abban, hogy további részek kerülhessenek önkormányzati tulajdonba.

A városvezetés szerint a fejlesztések hosszú távon új lehetőségeket hozhatnak Miskolcnak, munkahelyeket teremthetnek, és hozzájárulhatnak a város megújulásához.

Címkék

Ez is érdekelhet

Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.
Mathiász János emlékezete szakmai borkonferencia. Fotó: Rogosz Péter
Mathiász János emlékezete és a jövő borászata Miskolcon
MiskolcGazdaságOktatásKultúraÉletmódGasztroSzabadidőTudomány
Szakmai konferenciával és filmvetítéssel tisztelegtek a neves szőlőnemesítő, Mathiász János emléke előtt csütörtökön Miskolcon, az MTA MAB Székház épületében.
Enyedi Lili két aranyérmet nyert
MiskolcSport
Nyíregyházán rendezték az U20-as és az U18-as atléták fedettpályás országos bajnokságát.