Ugrás a tartalomra

Miskolcot is érintő menetrendváltozást jelentett be a MÁV

Létrehozva
Május közepétől új expresszvonatokkal növelik a pénteki és a vasárnapi eljutási lehetőségeket egyebek mellett Budapest–Miskolc–Kazincbarcika között.

Május közepétől új expresszvonatokkal növeljük a pénteki és a vasárnapi eljutási lehetőségeket a főváros és Pécs, valamint Budapest és Debrecen–Nyíregyháza–Záhony, továbbá Budapest–Miskolc–Kazincbarcika között. Pécset a Tenkes, Kazincbarcikát a Sajó expressz, Debrecent, Nyíregyházát és Záhonyt pedig az új Campus expressz köti össze közvetlenül a fővárossal - olvasható a mavcsoport.hu-n.

Mint írják, "Románia schengeni övezethez történt csatlakozásának köszönhetően több nemzetközi vonat határállomásokon való tartózkodási ideje lecsökken májustól a Debrecen–Nyírábrány és a Békéscsaba–Kötegyán–Nagyszalonta viszonylatokban. Az utóbbi vonalon, Nagyszalonta és Magyarország között napi 7 pár vonattal tesszük könnyebbé, rugalmasabbá az utazást".

Budapest–Hatvan–Miskolc–Kazincbarcika viszonylat (80-as, 92-es vonal)

A tanítási időszakban, pénteki közlekedési rend szerinti napokon új Sajó expresszvonat kapcsolja össze közvetlenül a fővárost és Borsod harmadik legnagyobb városát, Kazincbarcikát. Pénteken 16:55-kor indul a Keletiből Kazincbarcikára, ahová 19:28-kor érkezik meg. A korszerű, akadálymentes és klímás FLIRT járműből álló Sajó expressz útközben Gödöllőn, Miskolc-Gömöri állomáson, Sajóecsegen és Sajószentpéteren áll meg.

A vasárnaponként Kazincbarcikáról 16:30-kor a Keleti pályaudvarra induló Sajó expressz, valamint a szintén vasárnapi közlekedési rend szerint Miskolcról 15:48-kor Kazincbarcikára induló vonat (5446) nem közlekedik a nyári főszezon, azaz a vakáció idején az ebben az időszakban tapasztalható alacsony kihasználtság miatt.

A MÁV teljes közleménye  ITT olvasható.

Ez is érdekelhet

Meghalt Nádas Péter író
BelföldKultúra
2026. augusztus 26-án reggel 8 órakor gombosszegi otthonában elhunyt Nádas Péter – olvasható az író hivatalos Facebook-oldalán.
Kedden megvastagodhat a felhőzet, amit üdítő szellő is kísér
BelföldKörnyezet
Átmenetileg megvastagodhat a felhőzet, kisebb záporok is kialakulhatnak, széllel. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28 és 33 fok között alakul.
Mátészalkán játszanak a diósgyőri „kicsik”
BelföldMiskolcSport
Labdarúgás: szerdán hétközi fordulót rendeznek az NB III-as bajnokságban.
Lezuhant egy magyar vadászgép - frissítve
BelföldBaleset
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett - közölte Magyar Péter kormányfő Facebook-oldalán hétfő délelőtt.