„A gázszolgáltató egyoldalúan felmondta a szerződésünk. Az eddigi 250-300 ezer forintos gázszámlánk mostantól kb. 2 300 000 forint lesz” – írta a Facebookon a Pizza Monkey szegedi étterme. „Több mint hatvan kollégánkkal reméljük a legjobbakat. Kitartást Mindenkinek, nehéz időszak lesz! De Mi mindig Veletek voltunk, vagyunk és leszünk” – tették hozzá.
Egyre több kisvállalkozás jelenti be, hogy nem tud tovább működni a megugró energiárak miatt. A rezsicsökkentés ugyanis a vállalkozásokra, önkormányzatokra már egyáltalán nem érvényes, a lakosságra is csak részben. A fogyasztók a napokban kapják meg az első számlákat az új díjszabásról.
Az energiaárak ugrásszerű emelkedése a miskolci vendéglátósokat is nehéz helyzetbe hozza. Csütörtökön a Happy Sushi facebook oldalán, egy szűkszavú bejegyzésben közölte, hogy bezárnak.
"Kedves Vendégeink! A mai naptól zárva tartunk. Igen, amiatt. Öröm volt Veletek, köszönünk mindent!" - írták.
A The Sweets Bar is csütörtökön jelentette be, hogy "téli álomra vonulnak".
- Sajnálattal közöljük, hogy minket is elért a rezsiáremelés hulláma, így szeptember utolsó napjával mi is téli álomra vonulunk, mint a macik - olvasható a facebook oldalukon. A tájékoztató szerint a miskolci kávézó átmenetileg húzza csak le a rolót. Szeptember végéig még nyitva tartanak, de módosított nyitvatartással.
A közelmúltban számoltunk be arról, hogy a megduplázódott élelmiszerárak, az infláció, munkaerőhiány és az elmaradó vendégkör miatt Miskolcon is egyre több vendéglátóhely volt kénytelen bezárni. Az utóbbi időben – a teljesség igénye nélkül – bezárt a Don Pepe, a Vendelin, a New-Orleans, az Ördögkonyha-Molinari Caffe&Pub és a Bersa Burger. Ezek közt voltak, akik bódéra váltották a beülős formát. A miskolci éttermek közül sokan racionalizálták az üzleteiket, mások a házhoz szállítást választották. Néhány hely azonban végleg kiszállt.
(A borítókép forrása a The Sweets Bar facebook oldala.)
2,3 milliós gázszámlát kapott egy szegedi pizzéria, több miskolci vendéglátós is bezár
Ez is érdekelhet
A VOSZ felajánlja szakmai együttműködését az új kormánynak
Gratulál a Tisza Párt választási győzelméhez a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége.
Sorra dőlnek be a német cégek, rekordokat mértek az építőiparban
Németországban az idei első negyedévben több mint húszéves csúcsra emelkedett a vállalati csődök száma – közölte a Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung Halle (IWH) csütörtökön közzétett elemzésében, amit a piacesprofit.hu szemlézett.
Már több mint 610 ezren véglegesítették az szja-tervezetüket
A bevallási határidő május 20-a, de akinek visszajár adó, annak érdemes minél előbb elfogadni a tervezetét, vagy kiegészítve beküldeni a bevallást, hogy mielőbb megkapja a neki járó összeget. A NAV ugyanis a bevallás beérkezésétől számított 30 napon belül utalja a visszatérítést.
Ömlenek az import használt autók a magyar piacra
Márciusban a DataHouse adatai szerint 13 648 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami a valaha mért harmadik legnagyobb havi érték, és több mint 30 százalékos bővülést jelent a tavaly márciusi 10 491-es mennyiséghez képest.