Ugrás a tartalomra

A fiatalok felkészültsége határozza meg a vármegye jövőjét

Balogh Csilla
Utoljára módosítva
2024. június 14. péntek 15:49
A hagyományokhoz híven a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara idén is köszöntötte a szakmában kiváló eredményt elért végzős tanulókat.
Fotók: Mocsári László

Több mint 60 tanuló teljesítményét ismerte el pénteken a B.-A.-Z. Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK). A szakma kiválóságai mellett díjat kapott a Földes Ferenc Gimnázium négy tanulója is. A csapat májusban nyert aranyérmet 9 másik csapatot megelőzve a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián. 

Bihall Tamás, a BOKIK elnöke köszöntő beszédében a fiatalok jövőbeni szerepét kiemelve azt mondta, hogy az oktatás és a tanulás alapvető fontosságú a vármegye fejlődésének szempontjából. A cégek versenyképessége és jövője pedig nagyon sok tekintetben attól függ, hogy a fiatal generáció milyen felkészültséggel lesz majd képes átvenni az idősebb generációtól a stafétabotot. 

Az ünnepi programon  Bánné dr. Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke is részt vett, aki beszédében hangsúlyozta, hogy a kamara és a vármegyei önkormányzat a fiatalokkal együtt építi a jövőt. - Azért dolgozunk, hogy a fiatalok itt maradjanak, és itt találják meg a boldogulásukat - emelte ki, majd hozzátette: a végrehajtott gazdasági és családbarát fejlesztések mellett nagyon fontos az is, hogy a fiatalok megtalálják a helyüket a vármegyében. 

Mocsári László képgalériája

A köszöntők után Bánné dr. Gál Boglárka és Bihall Tamás átadta a díjakat előbb az iskolák által kijelölt tanulóknak, majd a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által minden évben meghirdetett az „Év duális képzőhelye” pályázat három nyertesének, amelyre a vármegyéből is érkeztek pályázati anyagok. 

Miskolci SZC Andrássy Gyula Gépipari Technikum:
-    Balogh Csaba Gépgyártástechnológiai technikus
-    Pócs Levente Gépgyártástechnológiai technikus 
Miskolci SZC Baross Gábor Üzleti és Közlekedési Technikum:
-    Pogonyi László János Vasútforgalmi szolgálattevő, duális képzőhelye MÁV Zrt.
-    Farkas Zsanett Vállalkozási ügyviteli ügyintéző
Miskolci SZC Berzeviczy Gergely Technikum:
-    Balogh Zsófia Kereskedő és webáruházi technikus
-    Veres Szabina Pénzügyi-számviteli ügyintéző 
Miskolci SZC Bláthy Ottó Villamosipari Technikum:
-    Paszta Máté Erősáramú elektrotechnikus
-    Vass Kende Máté Erősáramú elektrotechnikus
Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikum:
-    Tóth Viktor Szoftverfejlesztő- és tesztelő
-    Orosz Gergő Műszaki informatikus
Miskolci SZC Kós Károly Technikum:
-    Magyar Róbert Épületgépész technikus
-    Kiss Melitta Grafikus
Miskolci SZC Szentpáli István Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum:
-    Kosztra Maja Vendéglátásszervező
-    Sztecenkó Norbert Dmitrij Szakács szaktechnikus
Miskolci SZC Szemere Bertalan Technikum:
-    Nagy Gréta Kozmetikus technikus
-    Kondás Bence Dávid Szociális ápoló és gondozó 
Miskolci SZC Mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Közgazdasági Technikum:
-    Hindulák Huba Logisztikai technikus
-    Gácsi Veronika Logisztikai technikus 
Miskolci SZC Mezőcsáti Gimnázium és Szakképző Iskola
-    Tegzes László Hegesztő
-    Barna Leila Amanda Gyermek- és ifjúsági felügyelő
Ózdi SZC Deák Ferenc Technikum:
-    Korpai Boglárka Grafikus
-    Csikász Levente Hegesztő
Ózdi SZC Pattanytyús-Ábrahám Géza Szakképző Iskola:
-    Bancsók Alex Hegesztő
Ózdi SZC Surányi Endre Technikum:
-    Váraljai Dorina Kereskedelmi értékesítő
-    Varga Erik Közszolgálati ügyintéző
Szerencsi SZC Encsi Aba Sámuel Szakképző Iskola:
-    Gazsi Kevin Tamás Hegesztő
-    Bordás Renátó Hegesztő
Szerencsi SZC Műszaki és Szolgáltatási Technikum és Szakképző Iskola:
-    Vaskó Vivien Kozmetikus technikus
-    Lucskai Péter Zoltán Központifűtés- és gázhálózatrendszer-szerelő
Szerencsi SZC Sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Technikum:
-    Sánta Richárd Rendészeti őr
-    Pongó Győző Rendészeti őr
Szerencsi SZC Sátoraljaújhely Trefort Ágoston Szakképző Iskola:
-    Gyökér Erika Kereskedelmi értékesítő
-    Grega Lóránd Öntvénykészítő
Szerencsi SZC Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Szakképző Iskola:
-    Medgyesi Mónika Boglárka Irodai titkár
-    Kertész Kornél Elektronikai technikus
Szerencsi SZC Tokaji Ferenc Technikum:
-    Popovics Patrik Fitness-wellness instruktor
-    Balogh Márk Informatikai rendszerüzemeltető
Fáy András Görögkatolikus Technikum:
-    Veres Vivien Pénzügyi-számviteli ügyintéző
-    Orosz Balázs Irodai titkár
Miskolci Egyetem Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum:
-    Camara Zsolt Mentőápoló
-    Nagy Szalóme Kisgyermekgondozó, -nevelő
Irinyi János Református Oktatási Központ:
-    Ezenwa Leonárd Chukwudi Elektronikai technikus
-    Tóth Patrik Elektronikai technikus
Mezőkövesdi Széchenyi István Katolikus Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium:
-    Dargai Gergely Hegesztő
-    Tóth Viktor Hegesztő
Szent István Katolikus Technikum:
-    Rajna Beáta Valentina Pénzügyi-számviteli ügyintéző
-    Erdei Gábor Szoftverfejlesztő- és tesztelő
Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum és Kollégium:
-    Drótos Boglárka Vízügyi technikus
-    Galvács Levente Informatikai rendszerüzemeltető
Széchenyi István Katolikus Technikum és Gimnázium:
-    Németh Boglárka Pénzügyi-számviteli ügyintéző
-    Papp Zoé Pénzügyi-számviteli ügyintéző
Tokaj-Hegyaljai Egyetem Tokaji Kereskedelmi és Idegenforgalmi Technikum:
-    
Birtalan Bianka Vendéglátásszervező
-    Horváth Rebeka Kereskedelmi értékesítő
A Földes Ferenc Gimnázium csapata:
-    Molnár István Ádám
-    Nagy Martin
-    Koós Andor
-    Szörényi Zalán András. 

Ők a díjat Bihall Tamástól, a kamara elnökétől és Koleszár Pétertől, a kamara elnökségi tagjától vették át. 

2024-ben a vármegye kiemelkedő duális képzőhelyei lettek: 
- egyéni-, mikro- és kisvállalkozás kategóriában a Patak-Gáz Épületgépészeti Kft.,
- középvállalkozások kategóriában Szabó György egyéni vállalkozó, a Szabó Suzuki tulajdonosa,  
- nagyvállalatok kategóriában a Nestlé Hungária Kft.

További hírek

Olvasnivaló