Bravúros győzelemmel rajtolt az MVLC

2020. augusztus 29. szombat 21:11
A PannErgy MVLC szoros csatában, egyetlen góllal nyert a Honvéd vendégeként a férfi vízilabda ob I 2020/21-es idényének szombati nyitányán.

A PannErgy MVLC csapata idegenben, a Honvéd ellen szállt medencébe. A csapat 0-3-as negyeddel indított a Kőér utcában, a Honvéd azonban a gyengébb kezdés után talpra állt, 5-5 után kvázi „új meccs" kezdődött. A második félidő kiélezett párharcot hozott, 2:05-tel a vége előtt pedig Hosnyánszky Norbert lövésével, a mérkőzés során előszőr, átvetette a vezetést a Honvéd.  A Miskolc azonban Biros Barnabás találatával egyenlített, majd az Egerből érkezett fiatal tehetség, Magyar Márton negyedik góljával a maga javára fordította a mérkőzést, és hozott el roppant fontos három pontot a fővárosból.

Budapesti Honvéd SE - PannErgy-Miskolci VLC 9-10 (0-3, 3-2, 2-0, 4-5)
Gólszerzők.: Hosnyánszky 3, Manhercz Á. 2, Kiss B., Decker Á., Illés, Fejős; ill. Magyar M., 4, Seman 3, Hornyák, Biros B., Vismeg Zs.

A szezon csonka fordulóval rajtolt, három mérkőzést már korábban elhalasztottak a koronavírus miatt, majd szombat délelőtt a Szolnoki Dózsa és a Kaposvári VK, délután pedig az OSC és a Szeged összecsapását illetően is ez a döntés született.

Eredmények:
PVSK Mecsek Füszért - BVSC Zugló 12-12 (2-3, 3-2, 3-2, 4-5)

OSC-Szegedi VE

A PannErgy MVLC következő bajnoki mérkőzését szeptember 2-án, 19:00 órától játssza idegen, a Pécs ellen.